16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ ۱۴:۲۹:۳۴
کد مطلب:  1575694
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:
مدرسه‌ زمینه‌ساز شکوفایی استعدادهای دانش آموزان است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مفاهیمی که درمدرسه می آموزیم در تعیین مسیر زندگی ما نقش اساسی دارد گفت: مدرسه‌ زمینه‌ساز شکوفایی استعدادهای دانش آموزان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح مجتمع آموزشی حیات طیبه دکتر نصیری در منطقه ده تهران با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: مردم خرمشهر ورزمندگان داوطلبی که 42 روز با ساده ترین سلاح ها در برابر تجاوز رژیم بعث مقاومت کردند وخرمشهر را نگاه داشتند و شهدایی که سرافرازانه شهید شدند جوانانی همدل بودند که از مدارس و همین محلات برخاسته بودند.

وی در ادامه به ذکر خاطراتی از دوران تحصیل خود پرداخت و گفت: آموزه ها و مفاهیمی که از پدر ومادر و معلمان خود در مدارس یاد می‌گیریم، مسیر زندگی ما را تعیین می کند و این دلیل اهمیت مدرسه است که چه نقشی در شکوفایی استعدادهای دانش اموزان می تواند ایفا کند و البته در این مدارس فاخر با امکانات مناسب، پرورش و رشد استعدادها بسیار بهتر اتفاق می‌افتد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگاه کشورمان در تولید علم رتبه 15 دنیاست افزود: براساس گزارش مجله علمی معتبر نیوساینتیست ( New Scientist) رشد علمی کشور در سی سال اخیر به اندازه 300 سال بوده‌است که یک جهش فوق‌العاده محسوب می شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: این جایگاه و تداوم رشد علمی نویدبخش آینده روشن و پیشرفت کشور است که آغاز آن از مدرسه است و بنیان آن در مدرسه و به وسیله آموزش و پرورش نهاده می‌شود و معلم نقش وجایگاه بسیار مهم و اساسی در این موفقیت دارد.

نماینده مردم تبریز همچنین به اختصاص 2 هزار میلیارد تومان از محل تبصره 14 لایحه بودجه به منظور کمک به آموزش و پرورش برای تامین تجهیزات آموزش مجازی دانش اموزان بی بضاعت و تامین نیازهای اسکان و تغذیه مدارس شبانه‌روزی اشاره کرد.

منادی سفیدان همچنین به تصویب کلیات لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و  بیان داشت: با همت وزیر آموزش و پرورش در ارائه لایحه به مجلس و پیگیری و مصوبه کمیسیون آموزش و تحقیقات 14 تا 15 هزار میلیارد تومان نیز برای این امر پیش بینی شده است که انشاالله سازمان برنامه و بودجه اعتبار آن‌را تخصیص خواهد داد.

به اشتراک بگذارید :