2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ ۱۰:۲۶:۲۴
کد مطلب:  1574874
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از حوزه های امتحان نهایی شهرستان قدس؛
آموزش مفاهیم اصلی و ساختاری دروس تحلیلی جهت یادگیری این دروس در روش آموزش مجازی می تواند موثر باشد

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، از حوزه های امتحان نهایی شهرستان قدس بازدید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و به نقل از قدس، در این بازید محمد صیدلو، مدیرکل ، بهروزهاشمی، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و صادق محمدی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس، علیرضا کمرئی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش را همرامی می کردند.

در هنگام ورود به محل برگزاری آزمون دانش آموزان، علیرضا کمرئی و محمد صیدلو از هیئت همراه خود خواستند جهت حفظ آرامش دانش‌آموزان وارد نشده و در محل ورودی حوزه استقرار داشته باشند.

کمرئی، ضمن بازدید از حوزه های امتحانی در خصوص کیفیت آموزش به روش غیرحضوری، همچنین تناسب سطح دشواری سئوالات با آموزش مجازی، حضور و غیاب معلمین در آموزش مجازی و درصد یادگیری مطالب با تعدادی از فرهنگیان و دانش آموزان به صحبت و نظرخواهی پرداخت.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، سپس در حوزه تصحیح اوراق امتحان نهایی این شهرستان حاضر و از روند تصحیح برگه های امتحانی دانش آموزان اطلاع یافته و به بررسی دو دسته برگه امتحانی تصحیح شده دانش اموزان این منطقه پرداخت.

 وی، در حاشیه این بازدیدها، گفت: آموزش برخی از دروس از طریق فضای مجازی دشوار است و به همین دلیل تعدادی از دانش آموزان در دروس تحلیلی، که نیازمند تعامل دو طرفه معلم و دانش آموز است، دچار نقص در یادگیری شده اند و افت در این دروس قابل پیش بینی می باشد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، آموزش به روش کپسولی، یعنی آموزش مفاهیم اصلی و ساختاری این نوع دروس، به صورت خلاصه و مفید، تا زمان رفع محدودیت های برگزاری کلاس های حضوری، موثر دانست.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :