12 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ ۰۷:۴۶:۰۲
کد مطلب:  1574128
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در مراسم اهدا مدال برگزیدگان جشنواره‌های جهانی و اختراعات و نوآوری:
نخبگان باید استعدادشان را به عنوان یک ارزش به جامعه برگردانند

لیلاسادات ابطحی گفت: آنچه در وجود نخبگان نهادینه شده پشتکار است و فردی که در مسیر نخبگی قدم بر می‌دارد باید ویژگیهای زیادی داشته باشد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در ششمین روز از خرداد ماه ۱۴۰۰، مراسم اهدا مدال برگزیدگان جشنواره‌های جهانی و اختراعات و نوآوری با حضور لیلاسادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

در این مراسم ابطحی ضمن تبریک به دانش‌آموزان مدال آور، اظهار داشت: انیشتن می‌گوید "موقعیت هایی که نصیب افراد صبور می‌شود همان چیزی است که افراد عجول از آن می گذرند"، برای به دست آوردن هر چیز باید چیز دیگری را نثار کرد تا به یافته های جدید دست پیدا کنیم و به افتخاری ارزشمند برسیم.

وی افزود: در این جمع افراد ارزشمندی حضور دارند که مسیر نخبگی را پیش گرفته، در آن قدم برمی‌دارد و باید استعدادشان را عنوان یک ارزش به جامعه برگردانند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تاکید کرد: آنچه در وجود شما نهادینه شده پشتکار است، فردی که در مسیر نخبگی قدم بر می‌دارد باید ویژگیهای زیادی داشته باشد و اکنون مسیری برای دیده شدن شما فراهم شده که باید این مسیر ادامه پیدا کند.

بهتر است انگیزه را در همه سالهای تحصیل حفظ کنیم که این مهم وجود خانواده حمایتگر رقم می‌خورد.

ابطحی با اشاره به ویژگی‌های نخبگان تصریح کرد: نخبگان دقت نظر دارند، برجسته و کارآمد هستند و از امکانات خود برای ایجاد فکری نو استفاده می‌کنند. آنها به دنبال فرآهم آوردن شرایط نیستند، خوشان شرایط را بوجود می آورند و مسیر را خودشان هموار می‌کنند.

وی اضافه کرد: نخبگان از تجارب صرف نظر نمی‌کنند و به دنبال ارتباط و تحقیق از افرادی هستند که جلوتر از آنها قرار دارند. این افراد فرصت یاب هستند و امیدوارم نخبگان این جمع، نتیجه کار بزرگی که انجام داده‌اند را در آینده ببینند.

به اشتراک بگذارید :