18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۱۱:۴۹:۲۶
کد مطلب:  1573450
مدیر کل آموزش‌ و پرورش فارس خبر داد:
کسب مقام برتر کشوری دانش آموزان و فرهنگیان فارس در بیست و یکمین جشنواره پرسش مهر ریاست جمهوری + اعلام اسامی

مدیر کل آموزش ‌و پرورش فارس گفت: دانش‌آموزان فارس با کسب 26 رتبه برتر و فرهنگیان استان نیز با کسب 9 رتبه برتر، موفق به کسب مقام برتر کشوری در این جشنواره شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی گفت: در بخش دانش‌آموزی، فارس با کسب 3 رتبه اول، 11 رتبه دوم و 12 رتبه سوم  و فرهنگیان استان نیز با کسب 4 رتبه اول ، 2 رتبه دوم و 3 رتبه سوم   موفق به کسب مقام برتر کشوری شدند.

مدیر کل آموزش ‌و پرورش فارس طرح پرسش مهر ریاست جمهوری را  نشانه‌ای از نقش و جایگاه دانش‌آموزان، معلمان و مربیان برای ساختن آینده‌ ایران و همچنین بهترین امکان برای توسعه فرهنگی و نهادینه کردن آداب، اخلاق و فضائل انسانی و مهارت‌های ارتباطی و حرفه‌ای در نسل آینده‌ساز ایران اسلامی دانست.

اسماعیلی افزود: خلق آثار ارزشمند فرهنگی و هنری برای اثرگذاری و اثربخشی در جریان سازی‌های فرهنگی، افزایش اعتماد به ‌نفس دانش‌آموزان، جلب مشارکت همه‌جانبه و افزایش حس مسئولیت‌پذیری ،یکی از مهم‌ترین کارکردهای پرسش مهر ریاست جمهوری است.

وی اظهار داشت: هرساله رئیس جمهور در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید شعاری را به عنوان پرسش مهر ریاست جمهوری انتخاب می کند که امسال سوال پرسش مهر 21 را این گونه مطرح کرد. " فرزندانم ؛ برای مقابله با ویروس کرونا ، چگونه باید به اعضای خانواده خود ، همکلاسی ها ، مدرسه و دوستان یاری و کمک کنیم؟ "

مدیر کل آموزش‌ و پرورش فارس افزود: پس از طرح این پرسش در پانزدهم شهریور ماه 99، دانش‌آموزان و معلمان پاسخ‌های خود را در قالب آثار هنری در ۱۵ رشته و گرایش مختلف در بخش های آفرینش های ادبی ، رسانه و فضای مجازی ، هنرهای نمایشی و هنرهای تجسمی، به دبیرخانه این مسابقات در نواحی و شهرستان‌های استان فارس  ارسال کردند.

اسماعیلی در تشریح اسامی دانش آموزان منتخب استان فارس در این جشنواره کشوری گفت: براساس اعلام دبیرخانه کشوری  این جشنواره  دانش آموز روژان رستمی در رشته داستان از فسا، دانش آموز  مریم آریا منش در رشته سخنوری از داراب و دانش آموز  ملیکا امامی  در رشته نقاشی از ناحیه یک شیراز موفق به کسب رتبه  اول این جشنواره شدند.

وی افزود: دانش آموز روزبه خوانچه زر در رشته نمایشنامه نویسی ،دانش آموز احسان فرمانی در رشته استندآپ کمدی و دانش آموز هدیه السادات رنجبر در رشته سخنوری از ناحیه چهارشیراز، دانش آموز فاطمه چوبینه در رشته شعر از آباده، دانش آموز زینب صفری در رشته ایده پردازی دیجیتال از ناحیه سه شیراز و دانش آموز فاطمه السادات فرح بخشیان در رشته وبلاگ از داراب، رتبه دوم این جشنواره  کشوری را به خود اختصاص دادند.

مدیر کل آموزش‌ و پرورش فارس در تشریح دیگر اسامی دانش آموزانی که موفق به کسب رتبه دوم این جشنواره شدند افزود: دانش آموز سارینا ستوده در رشته نقاشی از لامرد ، دانش آموز روناک اکبری در رشته داستان مصور از ناحیه 1 شیراز، دانش آموز سیده حدیث حسنی در رشته موشن گرافیک و دانش آموز سپیده کهن در  رشته خط نستعلیق از ناحیه دو شیراز، دانش آموز رعنا دانش زرین در رشته موشن گرافیک از ارژن موفق به کسب رتبه دوم این جشنواره شدند.

اسماعیلی گفت: دانش آموز ابوالفضل کرمدار در رشته نمایشنامه نویسی، دانش آموز مهسا نظری در رشته وبلاگ، دانش آموز علیرضا جام در رشته طراحی ودانش آموز امیر حسین مژده در رشته نقاشی از ناحیه4 شیراز، دانش آموز سیده هانیه هندی در رشته وبلاگ از ناحیه سه شیراز رتبه سوم این جشنواره  کشوری را به خود اختصاص دادند.

وی در تشریح  دیگر اسامی دانش آموزانی که موفق به کسب رتبه سوم این جشنواره شدند افزود: دانش آموز مهدی بهروزی در رشته خط نستعلیق، دانش آموز حدیث السادات دوستبین در رشته نقاشی خط، دانش آموز فائزه اسفندیاری بیات در رشته طراحی و پرستو سادات رحمانی در رشته نقاشی از ناحیه 1 شیراز، دانش آموز سارا غفارنژاد در رشته خط نستعلیق از نی ریز، دانش آموز امیر محمد نظری در رشته نقاشی از آباده رتبه سوم این جشنواره  را از آن خود کردند.

مدیر کل آموزش‌ و پرورش فارس همچنین در ادامه در تشریح اسامی فرهنگیان منتخب استان فارس در این جشنواره کشوری افزود: فرهنگی محبوبه زمانی بخش در رشته نمایشنامه نویسی از ناحیه 1 شیراز، فرهنگی شیما چهره آزاد  در رشته نقاشی از لارستان، فرهنگی فرامرز کشتکار در  رشته کاریکاتور از ناحیه 4 شیراز و فرهنگی  سعید صادقی نقدعلی در رشته کاریکاتور از جهرم موفق به کسب رتبه اول این جشنواره کشوری شدند.

اسماعیلی در ادامه گفت: فرهنگی احمد رضا اعتمادی در رشته پوستر از داراب، فرهنگی سارا کریمی در رشته داستان مصور از ناحیه 1 شیراز موفق به کسب رتبه دوم و فرهنگی  ندا رحیمی در رشته پویانمایی از عشایر، فرهنگی مژگان دستوری  در رشته شعر از ناحیه 1 شیراز و  ساحره خدامی در رشته اینفوگرافی از آباده طشک رتبه سوم این جشنواره را  به خود اختصاص دادند.

به اشتراک بگذارید :