24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۹ ۱۲:۲۰:۰۰
کد مطلب:  XXUf1IZ6
رئيس اداره تكنولوژي و گروه هاي آموزشي آموزش و پرورش فارس خبر داد :
برگزاری همایش کشوری غنی سازی در س عربی در فارس

رئيس اداره تكنولوژي و گروه هاي آموزشي آموزش و پرورش فارس از برگزاری دو روزه همایش کشوری غنی سازی در س عربی در فارس خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، زهره حیدری  با اعلام این خبر گفت: اين همايش با هدف بررسي چالش ها و مشكلات احتمالي كتب تغيير يافته درس عربي در نظام جديد و توانمند سازي معلمان درس عربي و تغيير نگرش در اين عزيزان برگزار شده است.

دكتر حيدري افزود: توجيه سرگروه هاي اين درس و بحث و تبادل نظر پيرامون مبحث مهم بومي سازي و استفاده و بهره وري از ظرفيت ها و امكانات موجود براي ارتقاء  و كيفيت بخشي به آموزش و تدريس درس عربي، به گونه اي كه منجر به پيشرفت تحصيلي دانش آموزان شود، از ديگر اهداف اين همايش تخصصي مي باشد.

وي گفت: شركت كنندگان در اين همايش سرگروه هاي آموزشي درس عربي استان هاي سراسر كشور به همراه يك دبير فعال در اين حوزه از هر استان، مؤلفين دفتر تاليف كتب درسي، مسئولين دفتر تكنولوژي و گروه هاي آموزشي وزارت آموزش و پرورش، جمعي از اساتيد و اعضاء هيات علمي بخش ادبيات عرب دانشگاه شيراز و دانشگاه فرهنگيان هستند .

دكتر حيدري گفت: در  اين همايش که به همت پايگاه كشوري كيفيت بخشي به درس عربي مستقر در استان فارس و با همکاری  اداره كل آموزش و پرورش اين استان برگزار مي گردد ،در كنار نشست هاي تخصصي، برنامه هاي متنوع فرهنگي، زيارتي و تفريحي براي مدعوین  پيشبيني شده است .

به اشتراک بگذارید :