24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۹ ۱۲:۲۵:۴۷
کد مطلب:  nm9z3ilD
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس در همایش کشوری غنی سازی در س عربی تاکید کرد :
ضرورت تقویت گروه هاي آموزشي در مدارس

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: با يك نگاه ويژه به گروه هاي آموزشي، باید به سمت تقويت آنها در مدارس حرکت کنیم .

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس ،دكتر ناصر قجري در جمع شركت كنندگان همايش كشوري غني سازي درس عربي، که به میزبانی استان فارس برگزار شد، گفت: با يك نگاه ويژه به گروه هاي آموزشي، باید به سمت  تقويت آنها در مدارس حرکت کنیم ،به گونه اي كه هرچه به نوك هرم نزديك مي شويم چابك تر و سبك تر شوند.

قجري با تاکید بر نقش و جايگاه گروه هاي آموزشي در كيفيت بخشي به فعاليت هاي آموزشي و پرورشي افزود :يكي از مهمترين زيرمنابع منابع انساني بحث تربيت نيروي انساني است و اگر بگوييم  آموزش و پرورش مساوي است با منابع انساني  سخني به گزاف نگفته ايم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس ضمن اظهارخرسندي از استقرارپايگاه كيفيت بخشي درس عربي دراستان فارس و برگزاري اين همايش گفت: با همكاري و تعامل خوبي كه با همه عزيزان در وزارتخانه و سراسر كشور برقرار شده، اين پايگاه به عنوان يكي از پايگاه هاي سرآمد سطح كشور معرفي شده است.

وي در ادامه با بيان اينكه از ابتداي شروع به كار اين پايگاه دغدغه كيفيت بخشي به آموزش در تمامي مسئولين وجود داشته است گفت: فرّ و شكوه هر جامعه اي طبيعتا به فرهنگ آن كشور بر مي گردد و قطعا يكي از شاخصه هاي مهم و تاثير گذار بر آن بحث آموزش و كيفيت آن است، لذا مي توان گفت اين جمله كه« بايد پيشرفت خود را درلابه لاي حروف الفبا پيدا كنيم» جمله اي حكيمانه است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با اشاره به وضعيت آموزش و پرورش دربرخي از كشورهاي توسعه يافته و پيشرفته گفت: راز و رمز موفقيت كشورهاي پيشرفته تكيه بر آموزش و پرورش آن كشور است و كشورهايي كه تا سالها پيش نامي از آنها نبوده؛ امروز مي بينيم كه با توسعه آموزش و پرورش و تكيه بر سرمايه هاي انساني خودجزو كشورهاي پيشرفته قرار گرفته اند و عمده موفقيت و پيشرفت خود را مديون سيستم آموزش و پرورش هستند.

وي با بيان اينكه ما بايد به سمتي حركت كنيم كه هزينه هايمان را در آموزش و پرورش انجام دهيم و اولويت را در كنار ساير موارد به آموزش و پرورش بدهيم، يادآور شد:آموزش و پرورش از فرصت هاي خوبي برخوردار بوده مثل تدوين سند تحول بنيادين آموزش و پرورش كشور كه مطالب بسيار خوبي را چه به لحاظ نظري و چه به لحاظ عملي پيش روي ما گذاشته است و ما مي توانيم بهترين بهره برداري را از اين راهكارها داشته باشيم .

دكتر قجري با تاكيد بر اينكه اگر بخواهيم اين سند را به درستي اجرا كنيم راهي نداريم مگر توجه به نيروي انساني و آموزش نيروهاي انساني مجرب كه به خوبي در اين سند ديده شده است. گفت: يكي از مهمترين زيرمنابع منابع انساني بحث تربيت نيروي انساني است و اگر بگوييم  آموزش و پرورش مساوي است با منابع انساني سخني به گزاف نگفته ايم.

وي كيفيت بخشي را يكي از مباحث مهمي دانست كه بايد به آن توجه شود و براي رسيدن به آن بحث نيروي انساني ضرورت دارد و افزود: با استقرار دانشگاه فرهنگيان اين اميد مي رود كه بحث آموزش نيروي انساني و كيفيت بخشي به آن روز به روز بهتر و استاندارد تر شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت:  يكي از حلقه هاي كم رنگ در آموزش و پرورش گروه هاي آموزشي هستند كه كارآمدي و كاركرد آنان بايد بهينه سازي شود چراكه مشاركت و هم افزايي را نتوانسته ايم در كارهايمان دخالت دهيم .

وي خاطرنشان ساخت: در استان فارس مثل ساير استان ها تلاش كرده ايم از پتانسيل گروه هاي آموزشي استفاده كنيم و نتايج مثبت آن را هم ديده ايم ، ما به سمتي رفته ايم كه متخصص ترين و نخبه ترين افراد در سيستم را شناسايي و دعوت به همكاري نماييم تا عهده دار مجامع و تشكيلات علمي ما باشند و كارهاي بسيار خوبي انجام داده اند.

به اشتراک بگذارید :