2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ ۱۲:۳۱:۳۰
کد مطلب:  1571969
در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران انجام شد؛
امضای تفاهم‌نامه با سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران

نشست تفاهم نامه مابین مدیران کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در این نشست گفت: در تمام دنیا ، آموزش و پرورش برای تربیت انسانهایی با استانداردهای مشخص در جهت ساختن سرزمین خود تلاش می کنند.
وی افزود: براین اساس چهاررابطه ی انسان با خود، انسان با خدا ، انسان با مردم و انسان با طبیعت را برای تربیت هر انسان در نظر گرفته و آن را مبنای عمل خود قرار می دهد ‌و از آن میان رابطه انسان با طبیعت جهان شمولی بیشتری داشته و براین توافق رسیده اند که اگر انسانها نگاه جامع و آینده نگر به حفظ محیط زیست و کره زمین نداشته باشند، بشریت دچار آسیب جبران ناپذیری خواهد شد.
صیدلو با اشاره به اینکه محیط زیست  در دست ما امانت است، تصریح کرد: برای حفاظت از این سرمایه ارزشمند که حیات بشر به آن گره خورده است دو وظیفه مهم بر عهده ما است و آن حفاظت از محیط زیست توسط یکایک ما و دیگری تربیت نسل آینده است که یکی از رسالت های مهم آموزش و پرورش است.
این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد: با عقد این تفاهم نامه زمینه و فرصت مناسب برای استفاده از پتانسیل دو طرف در جهت تحقق اهداف تعیین شده فراهم شود.

به اشتراک بگذارید :