18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ ۱۰:۲۷:۲۶
کد مطلب:  1571637
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس خبر داد :
افتتاح ۱۰ مرکز یادگیری محلی جدید در فارس

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به عملکرد درخشان و مطلوب سوادآموزی فارس در اجرای طرح پیوند سواد و زندگی سازمان نهضت سوادآموزی پذیرفت که در سال جاری ۶ مرکز جدید دیگر در استان مجری این طرح باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس دکتر بهزاد نوروزی چگینی در وبینار آموزشی با کارشناسان سوادآموزی سراسر استان ضمن تاکید بر اجرا و رعایت صددرصدی پروتکل های بهداشتی در همه فعالیت های سواد آموزی گفت: در سال جاری هم در بحث جذب و آموزش بی سوادان و کم سوادان و هم در طرح های مکمل سواد آموزی به ویژه در بحث فعالیت های مراکز یادگیری محلی استان فارس بسیار خوب و مطلوب عمل نمود .

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: همین عملکرد خوب و مثبت سواد آموزی استان باعث شد که سازمان نهضت سوادآموزی با دایر نمودن ۱۰ مرکز یادگیری محلی جدید  در سال جاری در  استان فارس موافقت نماید.

نوروزی چگینی گفت: یکی از طرح‌های مهم که در راستای جامعه محور کردن و جنبه عملیاتی بخشیدن به فعالیت های سواد آموزی انجام شد طرح پیوند سواد و زندگی بود که در سال ۱۳۹۹ در هفت شهرستان و ۱۲ مرکز یادگیری محلی اجرا گردید.

 وی افزود: اجرای مطلوب و با کیفیت این طرح در هفت شهرستان باعث شد که سازمان نهضت سوادآموزی در ارزیابی های خود به این نتیجه برسد که استان فارس این توانایی را دارد که طرح پیوند سواد و زندگی در مراکز یادگیری محلی بیشتری اجرا شود .

نوروزی چگینی گفت: به همین دلیل با موافقت سازمان نهضت سوادآموزی مقرر گردید در سال ۱۴۰۰ شش مرکز جدید به مراکز مجری طرح پیوند سواد و زندگی در استان فارس افزوده شود لذا در سال جاری ۱۸ مرکز یادگیری محلی مجری این طرح خواهد بود.

 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امر آموزش در مراکز یادگیری محلی در حال اتمام می باشد لازم است این مراکز به سمت اموزش مهارت‌ به مخاطبان حرکت کنند و این موضوع را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

 وی در تشریح بحث مالی و نحوه پرداخت‌ها در سوادآموزی گفت: در تمامی واریزی های لازم است فیش های واریزی جمع‌آوری و به موقع ارسال گردد.

 نوروزی چگینی گفت: حق الزحمه  5 درصدی مدیران تشکل‌ها به عنوان پشتیبانی دریافت می‌کنند نیز حتماً باید فیش‌های واریزی مربوط به هزینه کرد این مبلغ جمع‌آوری و ارسال شود.

به اشتراک بگذارید :