16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۱۴:۲۲:۴۳
کد مطلب:  1570633
مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان در آیین تجلیل از خانواده شهدای فرهنگی و گرامیداشت سوم خرداد
واقعه سوم خرداد آینه گویایی از تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعانه ملت ایران است

آیین گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و تجلیل از خانواده شهدای فرهنگی در اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری برگزار و به صورت زنده از شبکه شاد پخش شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری، آیین گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر همزمان با سوم خرداد با حضور مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان، معاون سیاسی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) و خانواده شهید فرهنگی عملیات بیت المقدس به صورت پخش زنده از شبکه شاد در اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش استان برگزار گردید.

فرحناز قائدامینی در این آیین ضمن خیر مقدم به خانواده شهید یوسفی و گرامیداشت یاد و خاطره سوم خرداد گفت: این روز در تاریخ کشور ما روزی جاودانه و به یاد ماندنی است و هرگز فراموش نخواهد شد.

وی با اشاره به ایستادگی‌های مردم خرمشهر در آغازین روزهای حمله رژیم بعث عراق به ایران اسلامی گفت: دفاع 35 روزه مردم خرمشهر با دست خالی در برابر رژیم بعثی و 80 کشوری که به اعتراف اسرای عملیات آزادسازی خرمشهر با این رژیم همکاری داشتند یادآور حماسه‌ها، جهاد و از خودگذشتگی ملت ایران در تمامی مقاطع حساس تاریخی از جمله 8 سال دفاع مقدس است.

قائدامینی به جمله امام راحل که "خرمشهر را خدا آزاد کرد" اشاره کرد و افزود: در این جنگ هشت ساله تمامی قدرت‌های بزرگ دنیا در مقابل ایران بودند و این جمله امام خمینی (ره) مفهوم ارزشمندی است که نشان می‌دهد کسی نمی‌تواند در برابر اراده و قدرت خدا بایستد.

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش چهارمحال‌و‌بختیاری ادامه داد: اتفاق سوم خرداد آینه گویایی از تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعانه ملت ایران است.

وی ادامه داد: همه ملت ایران وظیفه دارند به فرائض عملی سوم خرداد توجه و عمل کنند اما ما در جایگاهی هستیم که علاوه بر این، وظیفه حفظ و نشر این فرائض نیز بر عهده‌مان می‌باشد.

قائدامینی با اشاره به خاطره نماز خواندن رزمندگان در مسجد جامع خرمشهر بلافاصله پس از فتح و آزادسازی این شهر افزود: اولین اقدام رزمندگان با تاثی از اقدام سیدالشهدا در ظهر عاشورا اقامه نماز در مسجد جامع خرمشهر بود که نشان از نزدیکی راه و روش این رزمندگان با سید و سالار و مولایشان است و به ما می‌آموزد که نباید مواضع و اصول دینی را فراموش کنیم و نماز به عنوان رکن اصلی دین می‌تواند ما را در برابر دشمنان دنیوی محافظت کند.

وی ادامه داد: ما به عنوان معلم برای ادای دین خود به شهدا و جانبازان و آزادگان رسالت داریم در راستای انتشار احکام دین از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

فرحناز قائدامینی در پایان یاد و خاطره 40000 شهید معلم و دانش‌آموز را گرامی‌داشت و از معلمان که در جبهه آموزش در دوران کرونا مجاهدانه ایستادگی کردند و اجازه ندادند تعلیم و تربیت دانش‌آموزان این مرز و بوم تعطیل شود تقدیر و تشکر کرد.

در پایان این آیین از خانواده شهید فرهنگی مصیب یوسفی تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :