18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۱۱:۴۴:۵۰
کد مطلب:  1570185
نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در بازدید از حوزه های امتحانات نهایی مدارس شیراز تاکید کرد:
شرایط حوزه های اجرا و تصحیح امتحانات نهایی در مدارس شیراز بسیار مطلوب است

نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش گفت: امتحانات نهایی در مدارس شیراز به خوبی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در حال برگزاری است که این مساله جای تقدیر و قدردانی دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عبدالرسول عمادی در بازدید از تعدادی از حوزه های اجرا و تصحیح امتحانات نهایی پایه دوازدهم مدارس شیراز گفت: حوزه های امتحانات نهایی مدارس شیراز از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح بسیار خوبی قرار دارد و این مسئله خود نشان دهنده تلاش حداکثری همکاران ما در  این استان از جهت آماده سازی فضا و ایجاد اطمینان خاطر برای اولیاء و دانش آموزان است.
مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مدیریت خوب حوزه های  امتحانات نهایی در شیراز افزود: طبق بازدید به عمل آمده حوزه های امتحانات نهایی  از جهت فاصله گذاری بین صندلی ها، تهویه هوا، نورسالن ها و وجود مواد ضدعفونی کننده وضعیت مطلوب و رضایت بخشی دارند.
عمادی در خصوص نحوه طرح سوالات گفت: سوالات طراحی شده در آزمون های نهایی از جهت علمی توسط طراحان بسیار مجرب مورد بازبینی و بررسی چند باره قرار می گیرند که با اهداف کتاب های درسی تطبیق داده شوند تا برای دانش آموزان مشکلی پیش نیاید.
رییس سابق مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش افزود: سوالات باید متناسب با نحوه تدریس طراحی شوند به گونه ای که هر جایی که تدریس خوب انجام شده  باشد سوالات هر چه قدر هم سخت باشند از نظر دانش آموزان سخت نخواهد بود و در واقع  طراحی سوالات یک مسئله نسبی است که بستگی به نحوه تدریس معلم و آمادگی و عملکرد دانش آموز دارد.
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: هر ساله تحلیل نتایج امتحانات توسط مرکز سنجش صورت می پذیرد و اگر دانش آموزان به یک سوالی در سراسر کشور زیر 50 درصد پاسخ داده باشند این سوال  مورد ابهام و پرسش قرار می گیرد و ابعاد مختلفی از این سوال از جمله  پیچش و ابهامی ، روشنی و وضوح و ...  به سازمان پژوهش و  معاونت آموزش متوسطه جهت بررسی مشکلات احتمالی ارسال می شود .
وی در پایان گفت: در مجموع احساس رضایت و نشاط از برگزاری مطلوب امتحانات نهایی را  از مدارس فارس داریم و جدیت همکاران در حوزه تصحیح اوراق را شاهد بودیم و همچنین از مرکز بایگانی متمرکز مدارس منحله استان فارس بازدیدی داشتیم که ابتکاری  بسیار ارزشمند در سطح کشور بوده است.
خاطر نشان میشود عمادی در بازدید یک روزه خود از تعدادی از مدارس حوزه های اجرا و تصحیح امتحانات نهایی بازدید و از نزدیک با معلمان و دانش اموزان گفتگو کرد

به اشتراک بگذارید :