0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۱۱:۰۱:۳۳
کد مطلب:  1570069
آغاز موفق سال تحصیلی در دوران پسا کرونا با کار تیمی و برنامه ریزی دقیق محقق خواهد شد

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران: با توجه به برنامه‌های ستاد ملی کرونا ، سال تحصیلی جدید را با حضور دانش آموزان و معلمان در مدرسه آغاز خواهیم کرد.

به گزارش اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان، یوسف بهارلو در جلسه کارگروه توسعه مدیریت استان گفت: با توجه برنامه های ستاد ملی کرونا ، سال تحصیلی جدید را با حضور دانش آموزان و معلمان در مدرسه آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: از این رو برای این شروع مبارک باید برنامه ریزی های دقیق جهت ساماندهی نیروی انسانی، تأمین تجهیزات و امکانات و فضای فیزیکی مدرسه در سطوح مختلف ستادی ، استانی و منطقه ای انجام شود.

بهارلو با تأکید بر ضرورت اهمیت برقراری عدالت آموزشی بعنوان یکی از راهبردهای اصلی سند تحول بنیادین آموزش و پروش، عدالت آموزشی را یکی از شرایط لازم برای یک جامعه پویا، متعالی و توسعه یافته دانست که تحقق آن زمینه عدالت اجتماعی را نیز فراهم می کند.

رئیس کارگروه توسعه مدیریت با اشاره به ایجاد شرایط جدید در دوران پسا کرونا اظهار کرد: براین اساس برای دستیابی به این امر، ایجاد فرصت یکسان برای استفاده از امکانات ، تجهیزات و فضای آموزشی و همچنین بهره بردن از معلمان توانمند برای همه دانش آموزان را مهم برشمرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: آموزش و پرورش به ویژه در شهرستانهای استان تهران برای تحقق چنین هدفی با مشکلات عدیده ای از جمله کمبود منابع مالی و نیروی انسانی روبه رو است و اختلاف زیاد بین نیروهای خروجی و ورودی ، افزایش آمار دانش آموزان، مهاجرپذیری بدلیل نزدیکی به شهر تهران را از علل مهم کمبود نیروی انسانی عنوان کرد که در صورت عدم تأمین نیرو، سال تحصیلی جدید با مشکل مواجه خواهیم شد.

بررسی درخواست تغییر رسته نیروهای خدماتی، اداری و مالی، تجزیه و تحلیل آماری نیروی انسانی و تشریح بخشنامه توسعه سنواتی، بررسی صدور گواهی شرکت در دوره های تخصصی مشاوران به مراکز مشاوره از دیگر مباحث مورد طرح در جلسه بود.

به اشتراک بگذارید :