26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۱۰:۰۲:۵۰
کد مطلب:  1569821
بازدید رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستان های استان تهران از حوزه امتحانی مدارس استثنایی

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستان های استان تهران از حوزه های امتحانی دانش آموزان با نیاز های ویژه ناحیه 2 شهر ری بازدید کرد.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا دژن رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی و هیات همراه ایشان با حضوردر مجتمع آموزشی از حوزه امتحانات  نهایی، عملی و کارگاهی دانش آموزان با نیازهای ویژه مستقر  در مدرسه دخترانه اقدس موفقیان و پسرانه طاهر ناحیه 2 شهر ری  بازدید کردند.

دژن در این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از تمامی عوامل اجرایی برگزاری امتحانات نهایی، کیفیت برگزاری امتحانات در این حوزه ها را بویژه در امر رعایت کردن پروتکل های بهداشتی در حد مطلوب و مثبت ارزیابی نمود و ابراز امیدواری کرد که این روند تا پایان برگزاری امتحانات ادامه یابد.  وی ضمن ابراز رضایت از نحوه برگزاری آزمون ها و رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: این مهم یک کار تیمی بوده و همکاری همه عوامل در برگزاری مناسب و قانونمند امتحانات را می طلبد.

وی گفت: سال تحصیلی جاری با تمام فراز و نشیب‌ها، مشکلات و کمبودها، با همت بلند مدیران و معلمان و همراهی دانش‌آموزان به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و برگزاری آزمون‌ها بصورت  عملی و حضوری برای مدارس دانش آموزان نیاز ویژه که دروس مهارتی و کارگاهی دارند و امتحانات همپای تمام مناطق و مدارس با درایت و هوشمندی مدیریت، شورای معاونین و کارکنان واحدهای اداره در واحدهای مختلف، مدیران، عوامل اجرایی و دبیران مدارس با استقبال و رضایت‌مندی دانش‌آموزان و خانواده‌ها مواجه شد و در حال برگزاری است.

این مقام مسوول دغدغه نخست خود در برگزاری امتحانات نهایی حضوری را سلامت دانش‌آموزان بیان کرد و اجرای پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در حوزه‌های اجرا با استفاده از امکانات، فضا و نیروی انسانی به شکل مطلوب و قابل قبول در حال  انجام است  که این امر با افزایش اعتماد و کاهش استرس، نگرانی و خانواده‌ها و دانش‌آموزان همراه شد. امیدواریم دوران سخت و شرایط کرونایی هرچه زودتر کنترل و تمام شود و در سال تحصیلی آینده و نوبت‌های بعدی امتحانات شاهد اجرای فرآیند آموزش و ارزشیابی دانش‌آموزان به صورت حضوری برای تمامی دانش آموزان باشیم.

وی در این بازدید روند امتحانات عملی تزئین البسه در مدرسه دخترانه اقدس موفقیان، کفاشی و خیاطی در مدرسه  پسرانه طاهر  را مورد بررسی قرار دادند و از فضا ی کار گاه های  آموزشی، مهارتی و همچنین کار و آثار دانش آموزان  بازدید کردند.

در ادامه وی تاکید کرد : آموزش مهارت ،فن وحرفه  به عنوان یکی از اولویتهای مهم در آموزش وپرورش دانش آموزان با نیاز های ویژه می باشد و این آموزش ها با آینده شغلی  واستقلال دانش آموزان در ارتباط تنگاتنگ است.دست‌اندرکاران در مدارس استثنایی مانند مشاوران مددکاران و...می‌بایستی با خلاقیت و دیدی‌ وسیع‌تر برگرفته از تجارب و تخصص خود به امور دانش‌آموزان استثنایی بپردازند مثلا مشاوران و مددکاران فعالیت‌هایی جهت شناسایی منطقه داشته و فرصت‌های شغلی اطراف را شناسایی نمایند یا معلمان آموزش را براساس وضعیت اجتماعی و فرهنگی منطقه و اهداف آموزش استثنایی انجام دهند و...فعالیت‌ها می‌بایست در جهت افزایش اطلاعات‌ و آگاهی و همکاری نیروهای محلی برای دانش‌ آموزان استثنایی باشد. انشاالله در سال تحصیلی آینده با حضوری شدن آموزش ها کارهای عملی تاکید بیشتر شده تا در آینده شغلی این دانش آموزان توانمند استقلال مالی داشته باشند. و مسئولین  آموزش وپرورش  باید از فعالیت های دانش آموزان با نیازهای ویژه حمایت کنند.

 

به اشتراک بگذارید :