18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۰۹:۵۷:۴۵
کد مطلب:  1569805
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در گفتگوی زنده رادیویی فارس تشریح کرد:
اعلام آخرین جزئیات ثبت نام دانش آموزان در مدارس فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: ثبت نام دانش آموزان در قالب طرح آدرس انجام می شود و تلاش شده تا دانش آموزان به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت هدایت شوند.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در گفتگوی زنده رادیویی فارس، ضمن تبریک  سالرزو آزادسازی خرمشهر، در خصوص ثبت نام دانش آموزان گفت: در میان پایه ها دانش آموزان خود به خود  ثبت نام هستند و نیازی به مراجعه به مدرسه ندارند و فقط  بحث ثبت نام پایه های ورودی شامل پایه های اول،هفتم و دهم را داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با تشریح نحوه ثبت نام در پایه ورودی اول گفت: اولیا  دانش آموزان می توانند با ورود به سامانه "سیدا " و درگاه "پادا" 5 مدرسه را  انتخاب می کنند که بنا بر آدرس محل سکونت یکی از این مدارس طبق بررسی ستاد به آنها اعلام می شود و پس از آن باید برای سنجش نوبت بگیرند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه فارس 5 سال است که فارغ از بحث کرونا ثبت نام ها را از طریق سامانه انجام می دهد افزود: تلاش ما بر این است که حتی الامکان حضور به مدارس را کم کنیم و در این راستا نوبت دهی برای سنجش پایه های اول را از طریق مراجعه به سامانه https://madreseh.farsedu.ir/ انجام می دهیم.

وی در خصوص ثبت نام پایه های ورودی هفتم و دهم گفت: در دروه متوسطه اول و دوم تنوع مدارس را شامل تیزهوشان،نمونه دولتی، هیات امنایی،شاهد و عادی را داریم که 20 خرداد آزمون تیزهوشان برگزار می گردد البته در  مدارس پایه هفتم نمونه نداریم و هیات امنایی است اما در پایه دهم نمونه داریم که قرار است 18 تیرماه آزمون برگزار شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: ثبت نام دانش آموزان در قالب طرح آدرس انجام می شود و تلاش شده تا دانش آموزان به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت هدایت شوند.

اسماعیلی با اعلام اینکه تخلف است که ثبت نام به مشارکت گره بخورد گفت: دریافت در مدارس عادی تنها در صورت تمایل اولیا  و به خواست آن‌ها ،کمک‌های داوطلبانه اولیا در قالب مشارکت‌های مردمی دریافت می‌شود .

وی افزود: اگر اولیا با تخلفی در خصوص دریافت شهریه در مدارس  طرح آدرس خود برخورد کنند می توانند با مراجعه به سامانه http://shekayat.medu.ir/ مشکل را مطرح کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با تاکید بر رعایت دستوررالعمل های بهداشتی برای حفظ سلامت دانش آموزان در حوزه های امتحانات حضوری گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی دارای 4 محور اصلی شامل داشتن ماسک، تهویه مناسب جهت ورود و خروج هوا، فاصله گذاری 2 متر از هر طرف در زمان امتحان  و بحث عدم تجمع در ورود وخروج دانش آموزان می باشد.

اسماعیلی درخصوص نظارت بر برگزاری امتحانات حضوری در پایه نهم و دوازدهم و با اشاره به اینکه 520 حوزه امتحان نهایی داریم  گفت: برای این تعداد حوزه امتحانی  هزار بازرس در نظر گرفته شده که نظارت ها به صورت کاملا سرزده صورت می پذیرد و تاکنون به همت مدیران، معلمان و تمام کادر مدرسه مشکلی گزارش نشده است مگر در بحث تجمع در ورود و خروج دانش آموزان که مستلزم  رعایت بیشتر این عزیزان است.

وی با بیان اینکه سوالات مبتنی بر وضعیت قرمز کرونایی طراحی شده گفت: در این راستا دفتر تالیف سازمان پژوهش بخشی از فصل ها را جزء حذفیات اعلام کرده و اگر  احیانا دانش آموزان عزیز به سوالی از قسمت های حذف شده برخوردند اصلا جای نگرانی نیست چرا که سرگروه های آموزشی مسئول بررسی موارد این چنینی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در خصوص جا به جایی دانش آموز از مدرسه غیردولتی به دولتی گفت: باید ابتدا تسویه حساب در مدرسه غیردولتی انجام پذیرد و درصورت تکمیل نبودن کلاس میان پایه در مدرسه دولتی  که در طرح آدرس آمده ثبت نام صورت می پذیرد.

اسماعیلی افزود: شهریه مدارس غیردولتی طبق آیتم های خاص انجام می گیرد و مدارس غیردولتی باید شهریه مصوب را از کلاس های فوق برنامه تفکیک کنند.

وی بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید را منوط به وضعیت کرونا و واکسیناسیون دانش آموزان دانست و افزود: اگر واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان تا قبل از مهر انجام پذیرد شاهد حضور پر شور دانش آموزان در مدارس خواهیم بود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: از آنجا که کیفیت آموزش مجازی یک سوم اموزش حضوری است لذا در نظر داریم کلاس های پیش نیازی در نظر بگیریم که کاستی های آموزش مجازی را پوشش دهد.

اسماعیلی در خصوص نقل و انتقالات گفت: نقل و انتقال  معلمان به صورت سامانه ای صورت می پذیرد و امسال  نقل و انتقال موقت را تمدید خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: از آنجا که مدرسه مطلوب نزدیکترین مدرسه به محل سکونت است که دانش آموز بتواند به راحتی تردد کند و از لحاظ اقتصادی با بقیه دانش اموزان برابر و هم کفو باشد لذا از اولیا خواست حتی المقدور دانش آموزان را در مدراس طرح آدرس ثبت نام کنند.

رییس اداره مشارکتهای مردمی و مدارس و مراکز غیردولتی اموزش و پرورش فارس نیز در ارتباط تلفنی   با اشاره به اینکه شهریه مدارس غیردولتی در سال جاری هنوز مشخص نشده و فعلا بر اساس شهریه مصوب سال گذشته است

یزدان دشتیان گفت: اگر افراد در سامانه https://mosharekatha.ir/  در قسمت استعلام، نام مدرسه را وارد کنند شهریه مصوب به آنها نشان داده می شود و در صورت مواجه با تخلفی در این زمینه می توانند در همان سامانه قسمت شکایات موارد را اعلام نمایند.

به اشتراک بگذارید :