16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ ۱۱:۳۸:۲۶
کد مطلب:  1568113
امام خمینی (ره) : خرمشهر را خدا آزاد کرد
نخل های خرمشهر ماذنه های بلند تاریخ استواری، پایداری و شجاعت این سرزمین اند که اگر به سخن درآیند از فداکاری دلیر مردانی به خون خفته حکایت می کنند

خونین شهر ، شهر خون و حماسه آزاد شد........

بسم الله الرحمن الرحیم

خونین شهر ، شهر خون و حماسه آزاد شد........

خرمشهر سرزمین خرمی است که سرچشمه طراوتش، سرخی شبنم ‏گونه قطرات خون استرژیم عراق در آغازین روزهای جنگ به این شهر حمله کرد. محمد جهان آرا و دیگر جوانان خرمشهر، در برابر ارتش تا به دندان مسلح رژیم بعثی عراق سی و پنج روز مقاومت کردند. خونین شهر 575 روز در زیر چکمه های دشمن اسیر بود؛ اما سرانجام به اراده پروردگار در روز سوم خرداد 1361 طی عملیات پیروزمندانه بیت المقدس بدست رزمندگان اسلام آزاد گشت. خبر آزادسازی خرمشهر، ملت ایران را شاد کرد. امام خمینی(ره) فتح خرمشهر را مافوق طبیعت بیان فرمودند. فتح خرمشهر، نقش مهمی در پیروزی های بعدی رزمندگان داشت.

خرمشهر به طور کامل آزاد شد و پرچم پرافتخار اللّه اکبر، بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز در آمد. خرمشهر بار دیگر به آغوش گرم میهن اسلامی بازگشت. رزمندگان اسلام در اولین اقدام، نماز شکر را در مسجد جامع خرمشهر اقامه کردند. خبر آزادسازی خرمشهر، به سرعت در همه جا طنین افکند و ملت مسلمان ایران را که مدت ها در آرزوی شنیدن چنین خبر مسرت بخشی بودند، غرق شادی و سرور کرد. مردم به خیابان ها ریختند و با پخش شیرینی، به جشن و شادی پرداختند. و با فرارسیدن شب، بر پشت بام ها ندای اللّه اکبر سر دادند.

خرمشهر، این شهر خونین، که در هر کوی و برزن آن، آلاله ای سرخ پرپر گردیده است تا شهر برای بار دیگر رنگ سبز خرمی به خود گیرد، آری نماد ایثار و مقاومت را می توان در این ناحیه نظاره گر بود، نخل های آن ماذنه های بلند تاریخ استواری، پایداری و شجاعت این سرزمین اند که اگر به سخن درآیند از فداکاری دلیر مردانی به خون خفته حکایت می کنند و آن روزهای پرالتهاب را ترسیم خواهند نمود، این درختان از ایامی حکایت می کنند که در هر قدم و هر لحظه ای پیکر شهیدی بر زمین آرام گرفت و روح پاکش به سوی عرش و ملکوت پرواز کرد، نخل های بی سر خرمشهر زبان گویای مظلومیت و غربت بسیجیان این شهرند که در همیشه تاریخ در گوش ما زمزمه خواهند کرد:

یاران چه غریبانه رفتند از این خانه

هم سوخته شمع ما، هم سوخته پروانه

خرمشهر همان شهر عشقی است که بسیاری از سالکان حماسه آفرین با قطرات خون خویش آن را پیمودند و یک شبه راه صدساله را در نوردیدند:

این طایفه از تبار عشقند همه

جان سوخته از شرار عشقند همه

دیباچه عمرشان به خون رنگین است

زنهار که پاسدار عشقند همه

سوم خرداد سالروز آزادی شکوهمند خرمشهر مبارک باد

روابط عمومی سازمان و پایگاه بسیج شهید بهشتی

به اشتراک بگذارید :