15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۹ ۰۷:۳۴:۱۲
کد مطلب:  Oz53nR3i
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
۲۰ درصد دانش‌آموزان مازندران در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران گفت: ۲۰ درصد دانش‌آموزان مازندرانی در مدارس غیردولتی مشغول تحصیل هستند که باید برای سامان بخشی این مدارس تلاش شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش مازندران، سید علی قاسمی در جشن فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان فرزانگان بهشهر در سالن بصیرت اداره ارشاد این شهرستان افزود: سامان بخشی مدارس غیردولتی استان مازندران باقوت در حال پیگیری است تا فضا، امکانات، تجهیزات و کادر آموزشی مناسبی در این مدارس به‌کارگیری شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران با اشاره به هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به‌عنوان رویکرد جدید آموزش‌وپرورش گفت:‌ عوامل مؤثر و تأثیرگذار در مدارس باید در هدایت تحصیلی وارد عمل شده و برای هدایت دانش‌آموزان تلاش کنند.

قاسمی افزود: توانمندی‌های هر مدرسه باید در نظر گرفته شود و با استفاده از منابع درون مدرسه و عوامل انسانی برنامه‌ریزی مناسب در این راستا ارائه شود تا شاهد کیفیت‌بخشی در امور مختلف مدرسه باشیم.

وی همچنین با تبریک به دانش‌آموزان از این جشن به‌عنوان جشن پایان دوره تحصیلی در مدرسه نام برد و یادآور شد: از سال بعد شما دانش‌آموزان در دانشگاه‌های مختلف مشغول تحصیل می‌شوید و تنها مدرسه و پایه تحصیلی شما تغییر می‌کند و تحصیل ادامه دارد.

قاسمی گفت: توجه به تکامل و دوری از تکبر از مسائل مهمی است که باید سرلوحه همه افراد جامعه قرار گیرد تا با تکیه‌بر توان نیروی انسانی به‌عنوان نیروی مولد و امکانات در دسترس بتوان به رشد و توسعه رسید.

استان مازندران بیش از چهار هزار واحد آموزشی و ۲۴ هزار کلاس درس دارد که از این تعداد بیش از ۱۸۰ مدرسه و بیش از یک هزار کلاس درس در شهرستان بهشهر واقع‌شده است که بیش از ۲۴ هزار دانش‌آموز در این مدارس و کلاس‌های درس تحصیل می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :