20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ ۰۸:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1567793
از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی؛
آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «معلمان مؤلف» اعلام شد

نخستین جشنواره «معلمان مؤلف» در وزارت آموزش و پرورش، با هدف شناسایی، تجلیل و تکریم از معلمان مؤلف، در بهار و تابستان ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.که آخرین مهلت ارسال آثار در این جشنواره، حداکثر تا 10 خردادماه 1400، اعلام شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دبیرخانه‌ اولین جشنواره «معلمان مؤلف» از همه‌ کارکنان و اساتید دانشگاه فرهنگیان، تمامی همکاران شاغل در مدارس، مراکز پرورشی و ادارات داخل و خارج از کشور (رسمی، پیمانی، قراردادی، حق التدریس و ...) و نیروهای بازنشسته دعوت می‌‌کند تا در صورت تمایل برای شرکت در جشنواره، دو  نسخه از آثار خود را حداکثر تا 10 خردادماه سال جاری، به آدرس دبیرخانه در «کانون فرهنگی تربیتی سمیه شهرری»، ارسال کنند.

بر اساس این گزارش، این جشنواره از سوی اداره کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی با همکاری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه شهید رجایی، اداره کل و توسعه کتاب‌خوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، انتشارات منادی تربیت انتشارات مدرسه، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

علیرضا کاظمی؛ معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، با بیان این که این جشنواره با هدف شناسایی و معرفی فرهنگیان و مؤلف، کمک به ارتقای سطح دانش فرهنگ مکتوب جامعه، تکریم پدیدآورندگان متعهد و متخصص کتاب در بین فرهنگیان کشور، استفاده از آثار فرهنگی آن در جشنواره‌های کتابخوانی آموزش و پرورش و حمایت مادی و معنوی از معلمان مؤلف برگزیده جشنواره برگزار می‌شود، افزود: تمامی همکاران شاغل در مدارس و مراکز پرورشی و ادارات داخل و خارج از کشور و کارکنان اداری و کارشناسان، مدیران، مربیان، مشاوران تربیتی، استادان و کارکنان دانشگاه فرهنگیان می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به این که فرهنگیان مؤلف و معلمان اهل قلم می‌توانند آثار خود را تا 10 خردادماه به دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران ارسال کنند، ادامه داد: همزمان با روز قلم، در تیرماه ۱۴۰۰از برگزیدگان این جشنواره تجلیل خواهد شد.

وی افزود: یکی از اهداف این جشنواره، ارتقای انگیزه معلمان و توانمندی‌های آن‌ها در حوزه نیازهای‌ آموزش و پرورش و تولید علم از سوی معلمان کشور است که برای تجربه معلمان و حوزه تربیتی بسیار مفید است. معلمان نقش مؤثری در سطوح مختلف دارند و در زمینه تألیف کتاب‌های کمک درسی و آموزشی، تولیدات بسیار مناسبی را داشته‌اند و شاید بهترین تولیدات برای معلمان در حوزه درس و یادگیری باشد.

کاظمی تصریح کرد: تاکنون بیش از 1600 اثر به دبیرخانه رسیده است که تعداد آن ها در روزهای پایانی افزایش خواهد یافت.

وی درباره برگزاری این جشنواره برای اولین بار گفت: کتاب بهترین ابزار انتقال دانش و تجربه اساسی‌ترین رکن یادگیری است؛ هر معلمی که وارد عرصه تولید علم شود توانمندی‌هایی دارد و بخش پژوهشی، علمی، بخشی از مهارت‌های دانشی و بینشی است که زمینه تحرک و پویایی معلمان را فراهم می‌کند.

کاظمی همچنین عنوان کرد: تولید علم، تغییرات مثبتی در جامعه و کشور ایجاد می‌کند و درتوسعه فرهنگ کتاب‌خوانی مؤثر است و به اعتلای فرهنگ جامعه کمک کند.

شایان ذکر است؛ معلمان مؤلف و اهل قلم می‌توانند در فرصت باقی مانده تا 10 خردادماه آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال و در «جشنواره معلمان مؤلف»، شرکت کنند.

به اشتراک بگذارید :