0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ ۰۹:۳۳:۱۷
کد مطلب:  1567759
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
یک هزار و ۱۵۸ تبلت به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم برخوردار اهدا شد

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت:یک هزار و ۱۵۸ دستگاه تبلت برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم برخودار تهیه و به مناطق ۲۱ گانه شهرستان‌های استان تهران تحویل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، یوسف بهارلو با بیان این خبر گفت: با شیوع ویروس کرونا همه روابط، مشاغل و... دچار دگرگونی و آسیب شد و آموزش و پرورش نیز از این امر مستثنی نماند.

وی افزود: آموزش باید ادامه پیدا می کرد ، آن هم در شرایطی که بسترهای لازم از امکانات و تجهیزات گرفته تا اطلاعات فناوری معلمان ، خانواده ها و دانش آموزان و محتوای آموزشی محدود الکترونیکی، برای این تغییر مهیا نبود، با این وصف به همت معلمان سخت کوش و تلاش همکاران ستادی ، آموزش در بستر فضای شاد آغاز شد.

بهارلو اظهار کرد: با آغاز این تغییر مشکلات و محدودیت ها بیشتر رخ نمایاند و از مهمترین آنها عدم امکان دسترسی همه دانش آموزان به تبلت و موبایل هوشمند بود که خطر ترک تحصیل و جا ماندن تعدادی از دانش آموزان تهدید بزرگی بشمار می آمد ولی علیرغم همه این محدودیتها خیرین ، معلمان، ادارات آموزش و پرورش در مناطق کمر همت بسته و پویش اهدای موبایل و تبلت به دانش آموزان بی بضاعت و مناطق کم برخوردار در جهت تحقق عدالت آموزشی  و پوشش آموزشی حداکثردانش آموزان در جامعه تسری یافت.

این مقام مسئول تصریح کرد: اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران نیز با تامین اعتباری بالغ بر حدود ۳ میلیارد تومان  تعداد 878 دستگاه تبلت دانش آموزی با توجه به سهمیه بندی جهت دانش آموزان بی بضاعت و کم برخوردار خریداری و تحویل مناطق کرد..

وی خاطر نشان کرد: همچنین تعداد 280 دستگاه تبلت ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه خریداری و تحویل اداره استثنائی شد.

به اشتراک بگذارید :