25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ ۱۲:۵۳:۴۶
کد مطلب:  1564821
برگزاری مجازی مسابقات کیمیای هنر مدارس استثنایی شهرستان‌های استان تهران

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستانهای استان تهران از برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات فرهنگی هنری کیمیای هنر در مدارس استثنایی بصورت مجازی در سطح استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش اداره کل شهرستان­های استان تهران، عبدالرضا دژن گفت: مسابقات فرهنگی هنری ظرفیتی است برای معرفی توانمندهای دانش آموزان با نیازهای ویژه و ارتقای اعتماد به نفس آنان.

وی اظهار داشت: تکریم شخصیت، کشف استعدادهای بالقوه و بالا بردن روحیه مشارکت پذیری دانش‌آموزان با نیازهای ویژه از اهداف برگزاری مسابقات کیمیای هنر است. دانش‌آموزان با نیازهای ویژه از استعدادها و توانمندی‌های بالایی در زمینه‌های مختلف برخوردار هستند که در صورت خودباروری شکوفا خواهد شد.

دژن با تاکید بر نقش مسابقات فرهنگی - هنری در مهارت آموزی و تعیین مسیر شغلی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، افزود: در مرحله استانی این مسابقات در بخش‌های ادبی، هنرهایی آوایی، نمایشی، دستی، تجسمی، دوخت، عکاسی، نوازندگی، کاریکاتور، نقاشی و دکلمه از 25 تا 29 اردیبهشت ماه به صورت  مجازی برای دانش‌آموزان نیازهای ویژه استان برگزار شد.

وی ضمن بازدید از روند داوری مسابقات، با بیان اینکه مسابقات بر اساس نوع نیاز ویژه دانش‌آموزان تقسیم بندی شده است، یادآور شد: هر سال مسابقات فرهنگی - هنری  کیمیایی هنر برای دانش‌آموزان دارای آسیب بینایی، شنوایی، نیاز ویژه ذهنی، معلول جسمی حرکتی، چند معلولیتی واتیسم در دوره‌های ابتدایی، متوسطه پیش حرفه ای دوره اول وحرفه ای دوره دوم استان برگزار می‌شود.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر نقش فرهنگیان در تربیت فرهنگی هنری دانش آموزان از زحمات اولیا محترم دانش آموزان شرکت کننده تقدیر کرد و اظهار نمود: این افتخار آفرینی را به همکاران پر تلاش و دانش آموزان ارجمند و خانواده های محترم ایشان تبریک و تهنیت گفته و برای همکاران و تمام دانش آموزان با نیاز های ویژه آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

وی گفت: شناخت، پرورش و هدایت توانمندی‌ها، تقویت انگیزه دانش‌آموزان و مسئولیت پذیری از اهداف برگزاری این مسابقات است. امسال به دلیل شرایط خاص حاکم بر نظام اموزشی کشور و تعطیلی مدارس به علت شیوع ویروس کرونا اکثر برنامه های فرهنگی و هنری مدارس با نیاز های ویژه استان نیز مانند فعالیت های آموزشی و توانبخشی مدارس به صورت مجازی برگزار شد از همکاری و همراهی معلمان و مربیان و به ویژه والدین دانش اموزان با نیاز های ویژه استان در برگزارشد.

دژن گفت: دانش آموزان با نیازهای ویژه، کلیپ‌های یک تا پنج دقیقه‌ای و تصاویر نقاشی و طراحی های خود برای داوری توسط کارگروه برگزاری این مسابقات واقع در حوزه پرورشی اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ارسال نمودند.

وی افزود: در این دوره از مسابقات در مرحله مدرسه ای که همزمان در رشته نقاشی برای دوره ابتدایی و کلیه رشته ها برای دوره متوسطه اول ودوم متوسطه برگزار گردید، 400 دانش آموز باهم به رقابت پرداختند که 80 دانش آموز به مرحله استانی راه یافتند ، با داوری این آثار ارسالی 30 اثر به مرحله کشوری راه یافتند.

 

به اشتراک بگذارید :