20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ ۱۱:۰۲:۴۲
کد مطلب:  1564505
جلسه بزرگداشت سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر برگزار شد

جلسه برنامه ریزی بزرگداشت سوم خرداد سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر در محل سالن غدیر اداره کل با حضور مدعوین و به ریاست معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی استان ضمن تقدیر از مجموعه همکاران و تشکل های دانش آموزی برای بزرگداشت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر گفت: آزاد سازی خرمشهر روز مقاومت و پیروزی است و لحظه لحظه دوران دفاع مقدس و به ویژه ایام آزاد سازی خرمشهر قهرمان، ایام الله و نقطه عطف دوران دفاع مقدس می باشد که همیشه باید در اذهان ملت شهید پرور ایران ماندگار و نماد سرافرازی و ایثار باشد.

وی فتح خرمشهر را فتح الفتوح دوران دفاع مقدس نامید و گفت این فتح بزرگ باعث شد تا پیروزی های بعدی در دوران دفاع مقدس رقم بخورد.

گنج خانلو با اشاره به اهمیت موضوع خرمشهر افزود:  باید این روز را روز حماسه های جاوید نامید زیرا رزمندگان اسلام با کمترین امکانات و با تکیه بر ایمان راسخ و تبعیت از فرامین رهبرکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) توانستند یک حماسه ماندگار به ثمر برسانند که می توان حماسه فتح خرمشهر را آیه فتح دوران دفاع مقدس نامید.

معاون پرورشی و فرهنگی بر اهمیت تبیین شعار خرمشهرها در پیش است برای نسل دانش آموزان امروز تاکید کرد و گفت باید با معرفی یادگاران دوران دفاع مقدس،  دانش آموزان را با اهداف ، آرمانها و ایثارگریهای رزمندگان و نقش آفرینان  حماسه های دفاع مقدس آشنا کنیم .

 

گفتنی است در ادامه جلسه اعضای حاضر نیز به بیان برنامه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :