16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۸ ۱۱:۳۰:۲۵
کد مطلب:  74M95zWa
با هدف نشر ارزش های دفاع مقدس:
اردوهای یک روزه باغ موزه دفاع مقدس با حضور 500 نفر از فرهنگیان استان تهران کلید خورد

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در همایش افتتاحیه اردوهای باغ موزه دفاع مقدس تهران گفت: اعتلای شخصیت و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان از اهداف اردوهای تابستانی می باشد که با همکاری و همراهی خانواده ها و نهادهای فرهنگی محقق خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران در همایش افتتاحیه اردوهای یک روزه باغ موزه دفاع مقدس ضمن تأکید بر وجود دغدغه های فراوان در مورد تربیت دانش آموزان  و فعالیت های ناکافی  در این خصوص، گفت: دو هدف مهم برنامه های اوقات فراغت تابستان دانش آموزان از جمله اردوهای یک روزه،  اعتلای شخصیت  و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان می باشد و اگر تمام قوا را بر اعتلای شخصیت دانش آموزان متمرکز کنیم به موفقیت رسیده ایم.

کمرئی با اشاره به این موضوع که خانواده ها نظام آموزش و پرورش را تنها مسئول تربیت فرزندان می دانند تأکید کرد: در دنیای پر شتاب امروز نظام تعلیم و تربیت به تنهایی قادر به تربیت همه جانبه فرزندان نیست و اگر خانواده ها این موضوع را صرفا به آموزش و پرورش بسپارند امر تربیت به درستی انجام نخواهد شد و همه نهادها از جمله خانواده، رسانه ها، سازمان های فرهنگی و تمام نهادهای مرتبط باید همراه و همگام با آموزش و پرورش تلاش کنند تا اهداف تربیتی محقق شود.

وی گفت: آنچه در برنامه های تابستانی نیاز است  تلاش برای کیفیت بخشی به برنامه های تربیتی از جمله غنی سازی اوقات فراغت است و باید ضمن مشخص شدن اهداف  شاهد رشد ابعاد بیرونی و درونی شخصیت دانش آموزان بعد از پایان برنامه های اوقات فراغت باشیم.

این مقام مسئول از هدف گذاری برای استفاده 000/200 نفر از برنامه های اوقات فراغت تابستان و 000/100 نفر از اردوهای یک روزه برشمرده وخاطر نشان کرد: امسال نیز چون سال‌های گذشته به همت باغ  موزه دفاع مقدس توانستیم این برنامه معنوی و پر بار را برای دانش آموزان شهرستان‌های استان تهران برپا کنیم تا فرهنگ غنی مقاومت و ایثار در اختیار دانش آموزان قرار داده شود.

در این مراسم اسفندیار چهاربند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در سخنانی، برضرورت توجه به مسائل فرهنگی و منویات مهم مقام معظم رهبری مدظله العالی در موضوع تهاجم فرهنگی تاکید کرده و حضور دانش آموزان در مجموعه فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس وآشنایی آنان با ارزشها و ترویج فرهنگ دفاع مقدس را ارزشمند دانسته و گفت: تهاجم فرهنگی چاشنی همه تهاجمات نظام سلطه به جمهوری اسلامی ایران است و امروز بیش از گذشته دشمن با تهدیدات پیچیده‌تری به استقبال ما می‌آید و ما باید خود را آماده این نبرد فرهنگی کنیم.

 مدیرکل آموزش و پروش شهر تهران با اشاره به سرمایه‌های توسعه ، سرمایه فرهنگی را مهمترین بخش سرمایه‌های توسعه خواند و افزود: دفاع مقدس عامل فزاینده سرمایه فرهنگی در نظام جمهوری اسلامی ایران است و این دوران؛ مقطع ارزنده و برجسته تاریخ این سرزمین است که انتقال این سرمایه عظیم فرهنگی به نسل جدید بایستی دغدغه فعالیت های فرهنگی آموزش و پرورش باشد.  

شایان ذکر است مراسم افتتاحیه اردوهای  یک روزه باغ موزه دفاع مقدس با حضور مدیران کل، معاونان پرورشی، کارشناسان فعالیت های اردویی، فرهنگی وهنری و سازمان دانش آموزی ادارات کل و ادارات مناطق شهر و شهرستان های تهران، مسئولان باغ موزه دفاع مقدس، مدیران کانون های فرهنگی و تربیتی، جمعی از مدیران و معاونان مدارس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم برنامه «طعم جبهه» توسط گروه فرهنگی با مدیریت سید جواد هاشمی بازیگر و مربی پرورشی پیشکسوت مدارس شهر تهران به اجرا درآمد که مورد استقبال حضار قرار گرفت.

در پایان مراسم نماز جماعت ظهر و عصر برگزار و همکاران آموزش و پرورش شهر قدس، دماوند، پاکدشت و چهاردانگه از تالارهای باغ موزه بازدید کردند.

به اشتراک بگذارید :