15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ ۰۸:۲۴:۱۵
کد مطلب:  1564057
دومین کلاس تخصصی تربیت بدنی در آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز افتتاح شد

دومین کلاس تخصصی تربیت بدنی در مدرسه مسعود سعد آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ناحیه 3 تبریز، معراج پیری در آیین افتتاح کلاس تربیت بدنی ضمن قدردانی از حمایت های اداره کل آموزش و پرورش استان و همیاری اولیای دانش آموزان در ایجاد و تجهیز این کلاس تخصصی، گفت: پس از مدرسه یادگار امام ( ره )، مسعود سعد دومین دبستان در این ناحیه می باشد که توانست در جهت احیای درس تربیت بدنی، کلاس ویژه ای در راستای آموزش و تقویت مهارت های پایه و نیز ایجاد نشاط و شادابی در مدرسه راه اندازی کند.

وی با قدردانی از هماهنگی و پیگیری های مدیران مدارس ، افزود: کسب افتخارات ارزنده در رشته های مختلف ورزشی نشان از همت والای فرهنگیان و تلاش های دانش آموزان در این حوزه از دانش عملی دارد.

پیری خاطرنشان کرد: در فضای کنونی و در عصر تکنولوژی که کشور دچار زندگی آپارتمانی و ماشینی شده است؛ توجه به ورزش بعنوان یک نیاز اساسی در شادابی و سلامتی جسم و روان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

حمید پاشایی فر رئیس اداره تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی استان نیز در این مراسم گفت: تربیت بدنی بخش مهمی  از تعلیم و تربیت است که سبب رشد ابعاد شخصیتی، شناختی و اجتماعی کودکان می شود.

وی از اجرای طرح پویش ارتقای سطح سواد حرکتی در استان آذربایجان شرقی خبر داده و افزود: طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سواد حرکتی در کنار سواد علمی مهم تلقی شده است و در جهت اجرای این اصل مهم، پویش مدنظر با همکاری عوامل مدرسه و اولیای دانش آموزان اجرا خواهد شد.

رئیس اداره تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی استان با اشاره به هماهنگی حرکتی و کاهش اختلالات رفتاری، تصریح کرد: این ظرفیت باید در سنین خردسالی برای کودکان فراهم شود چون اگر از سن طلایی خود که تا ۱۳ سالگی است بگذرد، دیگر امکان ایجاد و تقویت آن سخت می‌شود.

pp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :