15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ ۱۳:۱۲:۳۹
کد مطلب:  1563137
بسته خبری هفته؛
آموزش‌وپرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

الزام حضور مراقبین سلامت در حوزه های امتحانی، تقدیر رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش از محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و افتتاح دبستان پروفسور مجید سمیعی از جمله اخبار آموزش و پرورش استن اصفهان در هفته گذشته بود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:
* زهرا یزدانی دانش‌آموز پایه هشتم دبیرستان حکیمه قهدریجان و ملی‌پوش بسکتبال نوجوانان جمهوری اسلامی ایران موفق شد به همراه این تیم ضمن کسب مقام قهرمانی در مسابقات آسیایی 2021 مجوز حضور در مسابقات جهانی را نیز کسب نمودند.

* به همت اداره استثنایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و با پیگیری‌های عباس کیانی مدیر آموزشگاه استثنایی مهر امام شهرستان فریدن تعداد 8 دستگاه تبلت به دانش‌آموزان نیازمند این آموزشگاه اهدا شد.

* لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگوی زنده با کادر آموزشی مدارس ابتدایی منطقه مهردشت با ابراز رضایت از عملکرد اداره آموزش‌وپرورش منطقه مهردشت در پوشش حداکثری دانش‌آموزان خصوصاً دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل و ضرورت پیگیری مداوم آموزش ایشان تأکید کرد: از موهبت‌های شیوع بیماری کرونا نمایان‌تر شدن جایگاه آموزشی آموزگاران ابتدایی بود.

* در راستای کمک مؤمنانه، کادر آموزشی و کارکنان دبستان خرید خدمات آموزشی ابوحمزه ثمالی با تهیه بسته‌های معیشتی به یاری دانش‌آموزان نیازمند آموزشگاه شتافتند.

* محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: قریب به شش هزار نفر در آموزش‌وپرورش استان شرایط بازنشسته شدن دارند و خروج این تعداد بازنشسته از چرخه آموزش مشکلات را مضاعف می‌کند و تلاش می‌شود که با راضی نگه‌داشتن تعدادی از معلمان بازنشسته آنها در سال تحصیلی جدید همچنان به کار خود ادامه دهند.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه سلام اصفهان: حضور مراقبین سلامت در حوزه‌های امتحانی الزامی است، بازدید حوزه‌های امتحانی از سوی بازرسین شبکه بهداشت انجام شده و مستمراً ادامه خواهد داشت و کلیه اقلام و مواد ضدعفونی‌کننده توسط مدیران مدارس تهیه شده است.

* هم‌زمان با روز ارتباطات و روابط‌عمومی، فریبرز حمیدی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش از محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان تقدیر کرد. با بررسی نتایج ارزیابی فعالیت‌ها و شاخص‌های ابلاغی، عملکرد اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان در بخش «مطبوعات و پاسخگویی به انتقادها» شایسته تقدیر شناخته شد.

* سعیده اقارب پرست رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: تقدیرنامه‌ها و هدایای دانش‌آموزان جشن ستارگان 21 و لوح تقدیر واحدهای آموزشی به همراه کتاب جشن ستارگان ۲۱ به نمایندگان مناطق و نواحی تحویل داده شد.

* محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: دانش‌آموزان پایه نهم اگر در امتحان شرکت نکنند، درصورتی‌که غیبت مجاز و گواهی پزشکی داشته باشند دوهفته بعد از برگزاری امتحانات می‌توانند امتحان بدهند، اما دانش‌آموزان پایه دوازدهم اگر امتحان ندهند باید در شهریور امتحان دهند.

* جلسه بررسی روند برگزاری امتحانات حضوری پایه‌های نهم و دوازدهم با حضور محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش، مجید عسگری رئیس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، به‌صورت ارتباط ویدئوکنفرانس با آموزش‌وپرورش نواحی و مناطق استان اصفهان برگزارشد.

* وحید محمودی رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: دستورالعمل ثبت‌نام تا چند روز آینده به مدارس استان ابلاغ می‌شود و در مدارس غیردولتی، شهریه مصوب در زمان ثبت‌نام اخذ می‌شود که تا زمان ابلاغ مبلغ شهریه سال تحصیلی جدید در زمان پیش ثبت‌نام، میزان شهریه با تفاهم بین مؤسسان و اولیا تعیین می‌شود.

* مراسم تجلیل از معلمان سرآمد نواحی آموزش‌وپرورش استان اصفهان با حضور محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، قدرت اله نوروزی شهردار اصفهان و علیرضا نصر رئیس شورای شهر اصفهان در مرکز رفاهی فرهنگیان برگزارشد.

* با توجه به برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم، مدیرکل و معاونین اداره کل آموزش‌وپرورش استان با حضور در حوزه‌های امتحانی نواحی و مناطق استان از روند برگزاری امتحانات بازدید و با معلمین و دانش‌آموزان گفتگو کردند.

* آیین افتتاحیه دبستان پروفسور مجید سمیعی با حضور عباس رضایی استاندار اصفهان محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، مهدی میربد مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان، منزوی زاده خیر مدرسه‌ساز و جمعی از خیرین و مسئولان شهرهای باغبادران و چرمهین در شهر چرمهین از توابع باغبادران برگزار شد. در این مراسم ارتباط تصویری با پروفسور مجید سمیعی در آلمان برقرار شد و وی از اقدام آموزش‌وپرورش و خیر مدرسه‌ساز تشکر کرد و از مدرسه‌های ساخته شده توسط خیرین به‌عنوان برج‌های سرافراز علم و دانش نام برد. این مدرسه شش کلاسه برای آموزش دانش‌آموزان دوره دوم ابتدایی چرمهینی ساخته شده است.

* عباس رضایی رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان و استاندار اصفهان در آئین افتتاح مدرسه پرفسور مجید سمیعی در شهر چرمهین: اقدامات خیرین مدرسه‌ساز دری به‌روی توسعه دانایی در این مرزوبوم است، ما در استان اصفهان قدردان همه کسانی هستیم که در امر مدرسه‌سازی با شور و عشق عمل می‌کنند و خوشحالم که خیرین برای اعتلای دانش و علم این کشور اقدامات گوناگونی انجام داده‌اند.

* پروفسور مجید سمیعی در آئین افتتاح مدرسه پرفسور مجید سمیعی در شهر چرمهین: زمانی که برج خلیفه در دبی ساخته شده بود افتخار می‌کردند که از برج‌های دیگر دنیا بلندتر است، اما من خندیدم و گفتم ببینید سطح فکری کشور ما با کشورهایی که به پول رسیده‌اند چقدر متفاوت است چراکه آن کشورها فکر می‌کنند با ساخت این برج‌ها ارزش و منزلت بالاتری کسب می‌کنند اما من معتقدم باید برج‌ها را در مغزهای جوانانمان بسازیم.

* رضا منزوی زاده خیر مدرسه‌ساز و احداث‌کننده مدرسه پروفسور مجید سمیعی در آئین افتتاح مدرسه پرفسور مجید سمیعی در شهر چرمهی: دانش‌آموزان باید اسطوره‌های علمی ایران مثل پروفسور سمیعی را الگوی خود قرار دهند و امیدوارم مدرسه پروفسور سمیعی نیز بتواند چندین اسطوره مثل ایشان را به جامعه علمی کشور اهدا کند.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در آئین افتتاح مدرسه پرفسور مجید سمیعی در شهر چرمهین: آموزش‌وپرورش استان اصفهان روزهای طلایی خود را سپری می‌کند، و این امر حاصل از خود گذشتگی و تلاش بی وقفه معلمان بزرگواری است که لحظه ای فرآیند آموزش و پرورش را متوقف نکرده در شرایط شیوع کرونا با تدریس مجازی وظایف خود را به نحو احسن انجام دادند، بنده همکاران ایثارگری را می‌شناسم که روزانه بیش از دوازده ساعت به تدریس در فضای مجازی و رفع مشکلات یادگیری دانش‌آموزانشان می‌پردازند؛ به همین دلیل بر خود لازم می دانم از تلاش و فداکاری و ایثارگری معلمان در این دوران تشکر و سپاسگزاری نمایم. 
 

به اشتراک بگذارید :