23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ ۱۳:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1557561
وزیر آموزش‌وپرورش در آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ورزش و جوانان؛
«طرح کوچ» یکی از برنامه‌های آموزش‌وپرورش برای تربیت نسلی شاداب، بانشاط و سرزنده در جامعه است

وزیر آموزش‌وپرورش در آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ورزش و جوانان؛ «طرح کوچ» را یکی از برنامه‌های آموزش‌وپرورش برای تربیت نسلی شاداب، بانشاط و سرزنده در جامعه دانست.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارتخانه‌های آموزش‌وپرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ورزش و جوانان که با حضور سعید نمکی؛ مسعود سلطانی فر و سید رضا صالحی امیری؛ رئیس کمیته ملی المپیک و هم‌زمان با آئین اختتامیه پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان (کوچ)، در محل مجموعه ورزشی انقلاب تهران، برگزار شد، بابیان این‌که این روزها سوگوار کودکان افغانستانی و فلسطینی هستیم، اظهار کرد: رویدادهای اخیر در دو کشور مذکور، نشان می‌دهد که دنیای امروز با تمام پیشرفت‌ها هنوز قادر نیست انسانیت را گسترش دهد و صلح و آرامش را به جوامع هدیه کند، امیدوارم در آینده شاهد وجود سرزمین‌هایی، سرشار از امید، موفقیت، صلح و آرامش باشیم.

وی «طرح کوچ» را رویدادی بسیار مهم و ارزشمند دانست و افزود: رکن مهم توانمندسازی، سلامت، شادابی و نشاط جامعه در همین ترکیب ارزشمند که شامل سه وزارتخانه؛ آموزش‌وپرورش، بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی و ورزش و جوانان است، نهفته است و این ترکیب، می‌تواند برای جامعه ارمغان خوبی داشته باشد؛ من به این همکاری و هم بستگی امید بسته ام.

حاجی میرزایی، طرح کوچ را نقطه آغازی برای مجموعه‌ای از طرح‌های مؤثر در تربیت نسلی سالم و بانشاط خواند و تصریح کرد: تخصصی شدن و تقسیم‌کار باعث شد که نقش‌ افراد تفکیک و متمایز از همدیگر باشد، البته در این تفکیک و تمایز اگر درک روشنی از واقعیت شکل بگیرد و همه نقش‌آفرینان یک صحنه باشند و ذیل یک سناریو نقش‌آفرینی کنند، کارآمد خواهد بود.

وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد: رمزگشایی از ناکامی‌های توسعه و پیشرفت در کشور نشان از افزایش تجزیه کردن امور بین دستگاه‌های مختلف دارد.

وی میزان موفقیت را وابسته به میزان نقش‌آفرینی و تلاش برای تحقق اهداف دانست و افزود: از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواسته‌شده است تا نسل سالم و توانمندی را تربیت کند، وزارت ورزش و جوانان نیز قصد سامان‌دهی شور و هیجان نسل نو را دارد و وزارت آموزش‌وپرورش به دنبال تربیت افراد شایسته و توانمند است.

عضو کابینه تدبیر و امید از وجود سه فصل مشترک بین سه وزارتخانه مذکور خبر داد و افزود: مدرسه تنها متعلق به آموزش‌وپرورش نیست، بلکه مدرسه کانون زندگی و کانون تحولات آینده است.

وی اضافه کرد: «مدرسه» عرصه پیشرفت، توسعه و سازندگی است و شخصیت افراد در مدرسه شکل می‌گیرد و بنیان‌های فرهنگ تمدن در مدرسه استقرار پیدا می‌کند و «طرح کوچ» یکی از برنامه‌های آموزش‌وپرورش برای تربیت نسلی شاداب، بانشاط و سرزنده در مدرسه و جامعه است.

شایان‌ذکر است، در این برنامه آئین اختتامیه «پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان» (کوچ) نیز برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :