22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ۰۹:۳۲:۱۵
کد مطلب:  1556951
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
یکهزار کلاس درس جدید به فضای آموزشی شهرستانهای استان تهران اضافه می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: هم‌اکنون یکصد طرح مدرسه‌سازی برای بهره‌برداری در اول سال تحصیلی جدید در دست اجرا است که با افتتاح آنها یکهزار کلاس درس جدید به فضای آموزش استان اضافه می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: طرح های مدرسه سازی استان تهران توسط خیران، سازمان نوسازی مدارس و به صورت مشترک خیرساز و کمک های دولتی در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه تهران از لحاظ فضاهای آموزشی جزو استان های کم برخوردار کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد: بهره برداری از این مدارس جلوی مشکلات جدید در حوزه فضای آموزشی را می گیرد.

صیدلو اضافه کرد: مدارس شهرستان های استان تهران به دلیل تراکم جمعیتی در حاشیه کلان شهر تهران همواره جزو مدارس مناطق کم برخوردار است که باید خیران و سایر نهادهای توجه ویژه ای به بحث مدرسه سازی و تجهیز مدارس در این نواحی داشته باشند.

این مسئول در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه وزارت بهداشت قول واکسیناسیون تمامی معلمان را در مرداد ماه سال جاری داده است، اظهار داشت: اگر واکسیناسیون معلمان انجام شود شاهد حضور دانش‌آموزان از اول مهرماه در کلاس‌های درس خواهیم بود.

صیدلو تاکید کرد: براساس نگاه تخصصی علمای حوزه تعلیم و تربیت هیچ آموزشی جای آموزش رو در رو و کلاس‌های درس را نمی‌دهد از همین جهت باید زمینه حضور دانش آموزان به سرعت در سرکلاس‌های درس مهیا شود.

 

به اشتراک بگذارید :