3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1555995
وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی؛
«دسترسی آزاد به اطلاعات» و «اطلاع یابی و اطلاع رسانی صحیح، صریح و سریع» از حقوق اساسی مردم است

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی؛ بر «دسترسی آزاد به اطلاعات» و «اطلاع یابی و اطلاع رسانی صحیح، صریح و سریع» به عنوان حقوق اساسی مردم تأکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است:

«بیست و هفتم اردیبهشت»، که در گاهشمار میهن عزیزمان، مزیّن است به «روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی»، در حقیقت بهانه‌ای پربها و مجالی ارجمند برای به خاطر آوری خدمات خطیر خادمان عرصه وسیع ارتباطات و روابط عمومی است.

نیم نگاهی مدقّقانه به تحوّلات پردامنه و پرشتاب در حیطه‌ ارتباطات و فناوری، ما را به این مهم می‌رساند که تحقّق غایی‌ترین هدفِ روابط عمومی، یعنی «اقناع مخاطب» که بی گمان از طریق انجام جامع و جاذب اموری چون افکارپژوهی، سنجش نگرش، نیازسنجی و... محقق می‌شود، در گرو تسلّط به سواد رسانه‌ای مبتنی بر تحوّلات و انتظارات روز و متّکی به علوم و فنون نوین از سویی و تجهیز به زیرساخت‌های مغزافزاری و سخت افزاری امروزی، از سوی دیگر است.

لذا با عنایت به این اصل اساسی که تعادل و تعالی یک سازمان منوط به ایجاد و حفظ  امید و اعتماد در ذی‌نفعان، آن سازمان است، طراحی و اجرای الگوهای جدید ارتباطی متناسب با عناصر اصلی تعلیم و تربیت، یعنی «مدرسه، معلم و دانش آموز»، به عنوان ضرورتی انکار ناپذیر، باید مجدّانه در سیاستگذاری، تعیین راهبرد و برنامه ریزی‌های نهاد روابط عمومی در آموزش و پرورش، مدّ نظر قرار گیرد.

وزارت آموزش و پرورش به عنوان سترگ‌ترین نهاد فرهنگی و فرهنگ ساز کشور که رسالت سنگین تعلیم و تربیت بیش از پانزده و نیم میلیون دانش آموز را بر عهده دارد، به لحاظ کمّی، با بیشترین و به لحاظ کیفی، با حسّاس‌ترین مخاطب فعالِ فراگیر در عالی‌ترین سطح تعامل، یعنی «یاددهی و یادگیری» روبروست. از این رو با درک کامل از نقش شگرف ارتباط در تسهیل و تسریع روند تحقق هدف اعلای آموزش و پرورش، یعنی «تربیت انسان»، ضمن ارزش نهادن به این مهم، در راستای بهره‌مندی از شیوه‌های نوین ارتباطی در فرآیند آموزش، آن هم در شرایط دشوار «شیوع کرونا»، گام در مسیر سخت طراحی و ساخت «شبکه آموزشی دانش آموز» نهاد و با بهره جستن از ظرفیت‌های سازمانی و فراسازمانی، نرم افزار کاربردی «شاد» را به عنوان بزرگ‌ترین بستر آموزش مجازی کشور، در آستانه شروع و شیوع «کرونا»، تقدیم مشتاقان تعلیم و تربیت نمود.

این جانب به عنوان خادم ملّت بزرگ ایران، مسرورانه روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را به اهالی فهیم و فکور این حوزه، به ویژه همکاران خدوم خود در ادارات روابط عمومی آموزش و پرورش، تبریک و تهنیت می‌گویم و از درگاه خداوند کلیم برای یکایک تلاشگران جریان دسترسی آزاد به اطلاعات و نیز اطلاع یابی و اطلاع رسانی صحیح، صریح و سریع  که از حقوق اساسی مردم است، تمنّای سلامت، سعادت و موفقیت بیش از پیش دارم.

به اشتراک بگذارید :