3 ذیقعده 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ ۱۳:۲۸:۳۹
کد مطلب:  1553955
همزمان با آغاز داوری اعلام شد؛
اسلامشهر با ۸۳ اثر، جز سه شهرستان برتر کشور در ارسال آثار به دبیرخانه ملی پویش کتابخوانی نشاط نوروزی

پس از اتمام مدت زمان شرکت در پویش ملی کتابخوانی با محوریت نشاط نوروزی، شهرهای برازجان از استان بوشهر با ۱۱۷ اثر، رامهرمز از استان خوزستان با ۹۳ اثر،اسلامشهر از استان تهران با ۸۳ اثر بیشترین آثار ارسالی را به دبیرخانه این پویش داشتند.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سال‌های گذشته، فعالیت‌های ترویج کتابخوانی متنوع و متعددی را برای اقشار مختلف کشور طراحی و با همکاری وزارت آموزش و پرورش اجرایی کرده است که از این جمله می توان به برنامه و جشنواره های ملی همچون انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران، جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران، جشنواره تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی کشور و جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان اشاره کرد. هم‌زمان با شیوع بیماری کویید ۱۹ در کشور و  برای غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی مجموعه ای از پویش های فصلی کتاب خوانی را طراحی و اجرا کرده است که در سال گذشته دو پویش، با کتاب در خانه ویژه آخرین نوروز قرن و پویش کتاب‌خوانی نامه به نویسنده توسط این دفتر برگزار شد و هدف از برگزاری این دو برنامه ایجاد شور و نشاط  در میان خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان در ایام خانه‌نشینی بیماری کویید ۱۹ بوده است.
در سال ۱۴۰۰ نیز نیز به همین منظور پویش ملی نشاط نوروزی با کتاب در ایام نوروز ۱۴۰۰ طراحی و اجرا شد. در این پویش از شرکت‌کنندگان خواسته شد کتاب‌هایی که خوانده‌اند را در یک کلیپ ویدئویی کوتاه (تا ۳ دقیقه) معرفی کنند، یا نظرشان را درباره آن بگویند. در پایان، به تعدادی از برگزیدگان که بیشترین امتیازها را کسب کرده باشند، علاوه بر معرفی در سطح ملی، جوایزی اهدا خواهد شد.
پس از اتمام مدت زمان شرکت در این پویش ۹۴۸ اثر از ۲۷ استان کشور به دبیرخانه مرکزی این پویش ارسال شد و استان بوشهر با ۲۰۵ اثر، خوزستان ۱۱۱ اثر، تهران ۹۷، مازندران، ٩٩ اثر،اصفهان ۷۶ اثر و خراسان جنوبی با ۷۱اثر بیشترین شرکت کننده را در این پویش به خود اختصاص دادند.
همچنین از میان شهرهای شرکت کننده در این پویش برازجان از استان بوشهر با ۱۱۷ اثر، رامهرمز از استان خوزستان با ۹۳ اثر، اسلامشهر از استان تهران با ۸۳ اثر بیشترین آثار ارسالی را به دبیرخانه این پویش داشتند.
داوری این پویش از روز سه‌شنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه آغاز شده است و  آثار رسیده به دبیرخانه با شاخص‌هایی همچون ارتباط با موضوعات پویش،خلاقیت در ارائه، کیفیت ارائه،رعایت زمان‌بندی
تعداد بازدیدکنندگان و چرخش در فضاهای مجازی (اصطلاحاً لایک، همرسانی و کامنت)و توجه به مسائل اجتماعی روز کشور داوری و بررسی خواهند شد.
همچنین  به  ۴۰ نفر از برگزیدگان این پویش در رده های مختلف سنی ۲ تا ۷ سال، ۷ تا ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال به بالا جوایزی به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :