9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ ۱۱:۲۸:۴۲
کد مطلب:  1553539
رییس اداره قران، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس خبر داد:
اجرای طرح زیارت نیابتی تحت عنوان" به تو از دور سلام " ویژه دانش آموزان فارس

رییس اداره قران، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس از اجرای طرح زیارت نیابتی تحت عنوان" به تو از دور سلام " خبر داد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی و عدم توفیق زیارت حضوری در سطح مدارس کل کشور طرح زیارت نیابتی مجازی دانش اموزان از حرم مطهر رضوی تحت عنوان "به تو از دور سلام" برگزار می گردد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، صدراله زین العبادی گفت: با توجه به  برنامه زمابندی و نوبت دهی استان ها  این برنامه روز چهارشنبه بیست و نهم  اردیبهشت ماه ساعت 10 تا 11 صبح،  اداره کل آموزش وپرورش فارس و همه دانش آموزان و همکاران فرهنگی استان میهمان حرم مطهر رضوی با پخش زنده برنامه زیارت نیابتی "  به تو از دور سلام" می باشند.
رییس اداره قران، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس افزود: این برنامه حاصل همکاری آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، آستان قدس رضوی و صدا وسیمای مرکز خراسان رضوی و در واقع ادارات کل آموزش و پرورش و صدا و سیمای استانهای کشور است که قرار است هر چهارشنبه از ساعت 10 لغایت 11 صبح از حرم مطهر رضوی برای دانش آموزان سراسر کشور و هر هفته ویژه یک استان پخش شود.


 زین العبادی گفت: بر اساس هماهنگی انجام شده در این  برنامه مدیرکل آموزش وپرورش فارس چند دقیقه ای به نمایندگی استان صحبت نموده و تلاوت قران کریم و قرائت صلوات خاصه امام رضا وزیارت امین الله توسط تنی چند از دانش آموزان استان فارس که برترمسابقات قران عترت و نمازکشوری می باشند اجرامی گردد.
وی با اشاره به مساعدت معاونت پرورشی و فرهنگی و اداره کل قران عترت و نماز وزارت متبوع در اجرای این طرح ادامه داد: در این برنامه همچین تعدادی از دانش آموزان استان فارس نیز به بیان احساسات خود از فیض این برنامه زیارتی مجازی می پردازند و سایر برنامه ها توسط مجریان برنامه اجرامی گردد.
رییس اداره قران، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس افزود: با توجه به شرایط کرونایی وعدم توفیق زیارت حضوری در سطح مدارس کل کشور طرح زیارت نیابتی مجازی دانش اموزان کشور ازحرم مطهررضوی تحت عنوان "به تو از دور سلام" برگزار می گردد.
زین العبادی گفت: اهداف از اجری این طرح زمینه سازی برای توسعه وترویج معارف ،سبک و سیره رضوی و بهره مندی هرچه بیشتردانش اموزان از فیض زیارت امام رضا (ع)  و جلب مشارکت دانش اموزان همه استان ها در اجرای برنامه فرهنگی زیارت مجازی، معرفی و شناساندن ظریفت ها و استعدادهای دانش اموزان استان ها است.
وی افزود: با هماهنگی به عمل آمده این برنامه معنوی در شبکه دانش اموزی شاد و از طریق صدا و سیمای مرکز فارس نیز به صورت زنده پخش می گردد.


 

به اشتراک بگذارید :