11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۶ ۱۲:۰۲:۱۶
کد مطلب:  mCfyb0S7
مدیر آموزش و پرورش دماوند:
بیش از یك هزار و ۷۰۰ نفر دانش‌آموز پایه اول ابتدایی در پایگاه های سنجش دماوند مورد ارزیابی قرار می گیرند

مدیر آموزش و پرورش دماوند در نشست شورای آموزش و پرورش گفت: پیش‌بینی سنجش بیش از یك هزار و ۷۰۰ نفر دانش‌آموز پایه اول ابتدایی در دماوند برای سال تحصیلی 96-95 می‌شود.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش  شهرستان های استان تهران، نشست شورای آموزش و پرورش  دماوند با حضور محمد مشهدی عباسی، مدیر آموزش و پرورش دماوند، شاهرخ جهانشاهی معاون سیاسی فرماندار  دماوند، عباس صفری شهردار دماوند، ابوذر نادری مدیر شورای اسلامی  دماوند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین كاظم فتاح دماوندی امام جماعت مسجدالرضا (ع) گیلاوند، احمد مرادی راد، معاون پرورشی و معصومه محمدی معاون آموزشی آموزش و پرورش در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

محمد مشهدی عباسی، در نشست شورای آموزش و پرورش  دماوند با اشاره به اقداماتی كه از اواخر خردادماه امسال صورت گرفته است، اظهار داشت: از جمله این اقدامات شامل سنجش دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی با پیش‌بینی بیش از یك هزار و ۷۰۰ نفر، ثبت نام دانش‌آموزان و پذیرایی از آن‌ها با تهیه گلدان، سیب، حلوا لوز و بسته ورزشی به همه مدارس، حضور در راهپیمایی روز قدس، تكمیل پروژه‌های عمرانی، برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان و كلاس‌های جبرانی می‌باشد.

وی افزود: در بحث ساماندهی لباس فرم، بوفه مدارس و سرویس دانش‌آموزان، تاكید ما به حمایت از تولید كنندگان داخلی دارای مجوز و بنكداران مجاز و پیمانكاران ویژه سرویس مدارس است؛ چرا كه تولید كنندگان منطقه متضرر نشوند.

مدیر آموزش و پرورش  دماوند گفت: به دلیل افزایش تعداد دانش‌آموزان استثنایی در  دماوند، اقدام به جدا كردن دختران و پسران در این مدارس كردیم و به خاطر كمبود فضای آموزشی، دانش‌آموزان دختر به شهر دماوند منتقل شدند.

مشهدی عباسی همچنین از اختصاص فضایی برای خیرین مدرسه‌ساز سخن گفت و خاطرنشان كرد: به دلیل كمبود فضا، با اخذ مجوز از اداره نوسازی، قسمتی از محیط اداره را در نظر گرفتیم تا با احداث ۶ اتاق به فضای اداره، محلی برای خیرین مدرسه ساز و فضای بهتری برای كارشناسان ایجاد نماییم.

وی اشاره‌ای به موضوع آزمون نمونه دولتی و بحث هدایت تحصیلی داشت و گفت: در راستای بحث مدرسه محوری و برگزاری جلساتی در خصوص آیین‌نامه اجرای مدارس با حضور جمعی از كارشناسان، آزمون نمونه دولتی و هدایت تحصیلی دانش‌آموزان برگزار شد و در نهایت به واسطه تعداد اندك دانش‌آموزان برخی مناطق، برای حفظ تراكم، رشته‌های مختلف تحصیلی در مدارس تقسیم بندی شده‌اند و دانش‌آموزان بنا بر رشته انتخابی، در مدارس ثبت نام می‌شوند.

مدیر آموزش و پرورش  دماوند از با توجه به وظایف و اختیارات شورای آموزش و پرورش این  خاطر نشان كرد: برنامه‌ریزی و سوق دادن بخشی از اعتبارات بانك‌ها، شركت‌های دولتی و غیر دولتی و كارخانه‌ها جهت كمك به مدارس و تجهیز مراكز آموزشی و توجه به آموزش بچه‌های واجب التعلیم در سن ۶ تا ۱۰ سال برای جلوگیری از بی‌سوادی موضوعاتی است كه مد نظر ما قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :