15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ ۱۴:۰۳:۰۰
کد مطلب:  1550867
بسته خبری هفته؛
آموزش‌وپرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام معلم، مصاحبه با معلمین سرآمد، برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم و اهداء تبلت به دانش آموزان از جمله اخبار آموزش و پرورش استان اصفهان در هفته گذشته بوده است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:

* محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان: از تابستان سال گذشته به همه دانش آموزان و خانواده‌هایشان اطلاع رسانی شده بود که امتحانات پایه نهم و دوازدهم در هر شرایطی حضوری است. این اطمینان خاطر را به همه دانش آموزان و خانواده ها می دهیم که با هماهنگی با مراکز بهداشتی، پروتکل های بهداشتی به طور کامل اجرا می شود.

* حسین نادیان رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه، آموزش و پرورش اصفهان در خصوص برگزاری حضوری امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم، گفت: مطابق پروتکل‌های بهداشتی گفته شده فاصله صندلی‌های یک و نیم تا دو متر باشد و در صورت امکان برگزاری آزمون در فضای باز و حیاط مدرسه، برگزاری امتحانات در سالن‌ها و کلاس‌های با تهویه هوا و بهداشت کامل و جلوگیری از تجمع انجام شود.

* محسن الماسی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان اصفهان خبرداد: اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در زمینه‌های بینایی، شنوایی، قد و وزن، دهان و دندان، آمادگی تحصیلی، اختلال رفتاری، گفتاری و اوتیسم انجام می شود، اجرای این طرح، راهی برای شناسایی نوآموزان دیرآموز با نیاز ویژه ذهنی برای ارائه آموزش و مداخلات به هنگام در دستورکار است، پیش‌بینی می‌کنیم ارزیابی سنجش سلامت حدود ۱۰۵ هزار نفر نوآموز در سطح استان را داشته باشیم.

* فاطمه محمد نقی آموزگار سرآمد کشوری: در زمان شیوع ویروس کرونا معلمان با ایثار و عشق کار کردند، چه در ساعت کلاس و چه خارج از محدوده ساعت کاری، چه با امکانات و چه فاقد از امکانات؛ حتی گاهی از زمان همراهی با خانواده خود کم کردند ولی از دانش‌آموزان غافل نشدند.

* مراسم انعقاد تفاهم‌نامه اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان‌اصفهان با بانک قرض‌الحسنه رسالت برگزار شد. مدیرکل آموزش‌وپرورش استان در این مراسم بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در سایر دستگاه‌ها در راستای تکریم فرهنگیان تأکیدکرد و اهتمام در اجرای این تفاهم‌نامه را خواستار شد. بر اساس این تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه بانک رسالت بدون ضامن برای فرهنگیان استان در دستور کار قرار می‌گیرد.

* نسرین باباپور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان خبر داد: ۶۴۴۰ بی‌سواد و کم‌سواد جذب نهضت سوادآموزی شدند.  استان اصفهان بر اساس سرشماری سال ۹۵ جزو پنج استان با سواد کشور است، در حال حاضر ۱۶ مرکز یادگیری محلی در استان فعالیت می‌کنند.

* بخشنامه تعیین تکلیف نیروهای انتقال موقت داخل استان و متقاضیان انتقال برون استانی از اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نواحی و مناطق ارسال شد.  افراد متقاضی مشمول بخشنامه از تاریخ 18 لغایت 24 اردیبهشت‌ماه نسبت به ثبت درخواست در سامانهhttp://erp.isfedu.ir  در قسمت نقل و انتقالات و انتخاب گزینه « تعیین تکلیف انتقال موقت » اقدام نمایند. متقاضیان انتقال برون استانی، درصورت دارا بودن شرایط انتقال، از تاریخ 15 لغایت 31 اردیبهشت‌ماه با مراجعه به آدرسProfile.medu.ir  نسبت به ثبت نام در سامانه، اقدام نمایند.

* گرتا هوانسیان دبیر سرآمد استانی: معلمی هنر است، یکی از افراد تاثیر گذار در انتخاب شغل معلمی مادرم بود که فرهنگی بودند و بازنشسته شدند و همیشه مشوق من بودند. از کودکی معلمی را در تمام وجودم حس می کردم و آرزو داشتم که خودم هم مثل مادرم معلم شوم که با لطف الهی به این شغل شریف رسیدم و ادامه خواهم داد.

* در راستای کمک به دانش آموزان با نیاز ویژه فریدون‌شهری، تهیه سمعک برای دانش‌آموزان کم‌شنوای فریدون‌شهری در دستور کار قرارگرفت. علی نیک‌خواه مدیر آموزش‌وپرورش منطقه: طی بازدید از کلاس‌های درسی دانش‌آموزان متوجه مشکل شنوایی سه دانش‌آموز فریدون‌شهری شدیم، با توجه به مشکل حاد آنان نسبت به تهیه سمعک برای دانش‌آموزان شهرستان اقدام شد و این دانش‌آموزان تحت درمان پزشک متخصص قرارگرفتند.

* آموزگارانی از جنس عشق به میدان آمدند تا مشکل دانش‌آموزان چادگانی که دسترسی به آموزش مجازی ندارد را حل کنند. معلم ایثارگر و معاون آموزگار دبستان عشایری مالک اشتر روستای دهباد علیا، و معلم ایثارگر دیگری در روستای اورگان، در این سال تحصیلی باحضور درمنزل دانش‌آموزان، آموزش این دانش‌آموزان را پیگیری نمودند. همچنین کارشناس آموزش ابتدایی منطقه، به همراه مدیر مدارس استثنایی شهرستان و آموزگار استثنایی و مدیر مدرسه فرشتگان بخش چنارود 4 دستگاه گوشی همراه به دانش‌آموزان نیازمند اهدا نمودند.

* در حاشیه گفتگوی وزیر آموزش‌ و پرورش با اعضای ستاد بزرگداشت مقام معلم مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان از مسعود نصیری آموزگار دوره ابتدایی گلپایگان، محمد جواد نوابی سمیرمی آموزگار دوره ابتدایی سمیرم، آرزو شیرزادخانی آموزگار دوره دوم ابتدایی نجف آباد، محبوب شمس آموزگار دوره دوم ابتدایی ناحیه دو، حمید رحیمی دبیر دوره متوسطه دوم شهرضا و حسن منصوری حبیب آبادی آموزگار دوره دوم ابتدایی برخوار به عنوان آموزگاران سرآمد استانی و زینب یوسفی‌فر آموزگار دوره ابتدایی اول برخوار به عنوان آموزگار سرآمد کشوری تقدیر کرد.

* رئیس اداره آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان از شرکت ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در امتحانات پایانی پایه های نهم و دوازدهم و افزایش تعداد حوزه‌های امتحانی خبرداد. حسین نادیان در این باره گفت: در پایه دوازدهم قریب ۳۵ هزار و در پایه نهم حدود ۶۵ هزار دانش‌آموز در کل استان اصفهان امتحان می‌دهند.

* مهدیه مرادیان آموزگار سرآمد استانی : یک معلم خوب معلمی است که همواره حس تعامل را در خودش می‌بیند، یعنی اگر احساس کند با تعامل با دیگران می تواند موثر واقع شود، همواره به دنبال همفکری با دیگر همکاران خود می‌رود.

* به همت خیّرین شهرستان، بسیج و سپاه پاسداران شهر درچه، کانون صنفی فرهنگیان خمینی‌شهر، اصناف ،کمیته امداد امام خمینی(ره) و همکاران نیک اندیش فرهنگی در سال تحصیلی 1400-1399 بالغ بر 1000 تبلت به دانش آموزان نیازمند شهرستان جهت ادامه تحصیل اهدا شد. همچنین با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، فرمانداری شهرستان، قرض الحسنه‌های محلی و... تعداد 3000 وام بانکی و قرض‌الحسنه به خانواده دانش‌آموزان نیازمند جهت تهیه ابزار دسترسی به فضای مجازی پرداخت شد.

* علیرضا عابدی مدیر منابع انسانی و امور اداری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: با اعلام وزارت آموزش و پرورش مدت قرارداد تمام نیروها شامل گروه معلم و عوامل اجرایی ۸ و نیم ماه است که از ۱۵ شهریور ۹۹ تا دو ماه بعد از عید را شامل می‌شود، در ضمن میزان مدت قرارداد برای کل کشور از طرف وزارت یکسان است. مسؤولان اداره کل آموزش و پرورش اصفهان پیگیر رفع مشکلات و مطالبات نیروهای خرید خدمات هستند.

* نسرین باباپور معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در جلسه هماهنگی بین بخشی با مسئولین شهرداری شهر اصفهان : در مسیر زندگی کنونی تفکر یادگیری مهم تر از ابزار یادگیری است و باید سواد را به گونه ای تعریف کنیم که تمامی افراد سواد زندگی و شهروندی را پیدا کنند .

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه رادیویی «سلام اصفهان» : اولویت آموزش و پرورش در برگزاری امتحانات حضوری، سلامت دانش آموزان است. ما قطعا در موضوع امتحانات حضوری حساسیت ویژه ای داریم و با تدابیری که همکاران ما در آموزش و پرورش استان اندیشیده اند استرس خانواده ها را در خصوص برگزاری امتحانات کاهش خواهیم داد. 

* خانواده شهید مدافع حرم، شهید مسلم خیزاب با مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان دیدار کردند و هفته بزرگداشت مقام معلم را به وی و فرهنگیان استان تبریک گفتند. محمد اعتدادی ضمن تشکر از خانواده معزز شهید خیزاب با اشاره به جایگاه رفیع شهدا اظهار داشت: شهدا برای ما ارزشمند هستند و هرچه داریم از شهدا داریم؛ سعی ما در آموزش‌وپرورش بر آن است که برای نسل آینده و نوجوان، این جایگاه ارزشمند را تبیین نماییم. 

* بهادر باغبانی دبیر زبان آموزش و پرورش شهرستان نطنز و معلم نمونه استانی: آموزش آن گاه دلچسب و ماندگار می شود که دانش آموز نه از روی اجبار که با میل و حس دوستی و محبتی که به معلم دارد در کلاس درس حاضر شده و به فراگیری درس بپردازد.  در کلاس های خود سعی کرده ام از ترکیبی از روش های جدید آموزش زبان و بخصوص متد CLT که آموزش زبان را بر مبنای ایجاد ارتباط می بیند استفاده نمایم.

* وبینار برگزاری امتحانات حضوری پایه های نهم و دوازدهم با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و معاونین اداره کل برگزار شد. در این جلسه که روسا، شورای معاونین و کارشناسان سنجش نواحی و مناطق حضور داشتند، بر اهمیت رعایت دستورالعملهای بهداشتی در حوزه های برگزاری امتحانات حضوری پایه‌های نهم و دوازدهم توسط عوامل برگزار کننده و دانش آموزان تاکید شد.

* مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان به مناسبت فرا رسیدن سالروز تاسیس سازمان دانش‌آموزی پیام تبریکی صادر کرد: سازمان دانش‌آموزی بستر مناسبی برای اعتلای شخصیت دینی، اخلاقی، عقلانی، عاطفی، علمی و اجتماعی دانش آموزان و زمینه ساز مشارکت همه جانبه آنها در زمینه های اعتقادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی و هنری است. 

* به همت خیرین شهرستان تیران و کرون و مجمع خیرین مدرسه ساز و مدرسه یارمدیریت آموزش و پرورش تیران و کرون 10 دستگاه گوشی هوشمندو 2 دستگاه تبلت به دانش آموزان نیازمند شهرستان اهداشد.

* لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از روند دفاع طرحهای ایده کاپ دانش آموزان اصفهانی بازید کرد. در این بازدید دانش آموزان طرحهای خود را برای معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش توضیح دادند. دانش آموزان در هر دوره دبستان، متوسطه اول، متوسطه دوم و هنرستان، مخاطب این برنامه هستند که هر ساله با تکمیل فرم ثبت نام مجوز ورود به برنامه ایده کاپ را دریافت می‌کنند.

* همزمان با سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام خمینی (رحمت الله علیه) و شهدای گرانقدر در کنار مقبره شهدای گمنام دانشگاه صنعتی مالک اشتر با حضور مسئولین استانی و شهرستان شاهین شهر برگزار شد. این برنامه به صورت همزمان از طریق کانال ساپ و مدرسه پیشتازان استان اصفهان در شبکه شاد به صورت زنده پخش ‌شد.

* مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان  به همراه مرتضی شکری رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی اداره کل استان به مناسبت سالروز سازمان دانش آموزی با مسئولین این سازمان دیدار و از زحمات همه مربیان، مدرسان و دانش آموزان عضو تشکیلات پیشتازان، خبرگزاری پانا، مجلس دانش‌آموزی، مجامع اعضا و مربیان و تلاشگران این عرصه قدردانی کرد.

* دریک اقدام خیرخواهانه توسط صالحی نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، تعداد 30 عدد تبلت خریداری و جهت اهداء به دانش آموزان بی بضاعت تحویل آموزش و پرورش شهرستان گردید و طی مراسمی توسط مدیر آموزش و پرورش شهرستان مبارکه به دانش آموزان نیازمند اهداء شد.

* نشست هماهنگی بین بخشی معاون سواد آموزی و مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان در معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان انجام شد. این نشست پیرامون اهداف و ماموریت های اصلی سواد آموزی و برنامه انسداد مبادی بیسوادی تشکیل گردید .

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان‌اصفهان به مناسبت شهادت جمعی از دختران دانش‌آموز در حادثه بمب گذاری مدرسه ای در غرب کابل، پایتخت افغانستان، پیام تسلیتی صادر کرد: این اقدام تروریستی و کوردلانه که با دستان ننگین و ستمگر ایادی استکبار و استعمار  عملیاتی شد و دل هر انسان آزاده ای را در سراسر جهان به درد آورد، قطعاً هوشیاری و اتحاد بیش از پیش مردم این کشور و حفظ مقاومت و پایداری آنها در برابر تفرقه افکنی های استعمار و استکبار بسیار ضروری است.

* آذر کیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: تمام پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم طبق دستورالعمل رعایت خواهدشد. هماهنگی‌های لازم با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جهت بازدید کارشناسان بهداشت محیط از حوزه‌های امتحانی صورت گرفته است.

* محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: امسال به خاطر رعایت شیوه نامه های بهداشتی تعداد حوزه های امتحانات نهایی پایه دوازدهم را به 540 حوزه در استان افزایش دادیم که این تعداد در سالهای قبل حدود 290 حوزه امتحانی در سطح استان بود.

* جمعی از مدیران مدارس استعدادهای درخشان استان اصفهان با حضور در دفتر محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان با وی دیدار و گفتگو کردند و در رابطه با موضوعات مختلفی از قبیل ایجاد زمینه‌های لازم برای استفاده از دانش‌آموخته‌های تحصیل‌کرده مدارس سمپاد، حق سمپاد دبیران شاغل در این مدارس، کمبود نیروی معاون، تأمین نیازهای سمپاد مهارتی، بسترسازی برای فعالیت‌های فوق‌برنامه ( المپیاد و کلاس کنکور و... ) با وی سخن گفتند.

 

به اشتراک بگذارید :