25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ ۱۰:۱۴:۱۴
کد مطلب:  1550645
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان¬های استان تهران:
تربیت بر مدار پالایش و پایش

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تشکیل دبیرخانه کشوری طراحی و تدوین بسته تحولی پالایش و پایش تربیتی در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی گفت: در این طرح برنامه­‌ها و فعالیت­های سازمان با پشتوانه­ی ارزش گذاری و ارزشیابی در بوته‌ نقد و بررسی قرار می­‌گیرند و به واسطه­ حلقه­ ارزیابی و ارزشیابی، توان اصلاح و ارتقاء پیدا می کنند.

وی افزود: برنامه­‌ها و فعالیت­های تربیتی به جهت ماهیت پیچیده متغیرها و حضور انسانی در مرکز این فعالیت­ها، اهمیتی دو چندان می‌­یابد و ارزیابی از این فعالیت­ها، دشوار­تر می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با عنایت به ضرورت ارزشیابی و رصد پیوسته برنامه­‌ها از یک سو و از سویی دیگر تکالیفی که سند تحول بنیادین در این خصوص دنبال می‌کند؛ اندیشه­‌ی طراحی و تدوین بسته­ی تحولی پالایش و پایش تربیتی شکل گرفته و زمینه لازم برای تحقق این امر فراهم شد.

هاشمی در پایان گفت: این بسته­ تحولی با وام­گیری از مفاهیم و مضامین بنیادین سند تحول، برای پاسخگویی به نیاز ارزشیابی هوشمندانه از برنامه­‌ها و فعالیت­ها، مجموعه­ای متشکل از چندفیلم و کتاب شامل مبانی نظری پالایش و پایش تربیتی از منظرسند، پالایش تربیتی و مراحل آن، پایش تربیتی و ملاک و پالایش و پایش تربیتی در عمل را ارائه نموده است.

 

به اشتراک بگذارید :