18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۶ ۱۱:۳۸:۳۷
کد مطلب:  7VyrNJps
مدیر آموزش و پرورش پیشوا در نشست شورای آموزش و پرورش:
همه دستگاه ها برای به تحقق اهداف آموزش در کشور مشارکت کنند

جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور محمد کرم محمدی، فرماندار و امیر محمدی، مدیر آموزش و پرورش پیشوا و معاونین و کارشناسان و همچنین نماینده معلمان اداره آموزش و پرورش پیشوا و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان در سالن جلسات برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در این جلسه امیرمحمدی،  مدیر آموزش و پرورش پیشوا ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین حاضر در جلسه و تبریک به فرماندار جدید پیشوا گفت: اخلاق در مدیریت و انسجام بیشتر بین همکاران ، تغییر و اینکه دائما باید در حال آموزش باشیم ، آمار و اطلاعات به روز و حرکت به سمت مدیریت حرفه ای و پرورش نیروی انسانی با استفاده از ابزارها برای توسعه لازمه مدیریت حرفه ای است.

مدیر آموزش و پرورش پیشوا با ارائه گزارش و فعالیت های صورت گرفته در زمینه آموزشی و پرورشی در منطقه اظهار داشت: با توجه به قطب کشاورزی شهرستان نیاز به هنرستان کشاورزی می باشد.

وی افزود: در سطح شهرستان داشتن مکانی فرهنگی به مانند پژوهشسرا و کانون و همچنین مرکز اختلالات یادگیری نیاز جدی است که پیگیری هایی صورت گرفته و همه دستگاه ها برای به تحقق اهداف آموزش در کشور مشارکت کنند.

در ادامه این جلسه جهانی، معاونت آموزش و اسحاقی معاونت توسعه و مدیریت ضمن توضیحاتی پیرامون ساماندهی نیروی انسان در مدارس و پیشنهاد محل هایی جهت تاسیس هنرستان کشاورزی که باید با هماهنگی منابع طبیعی و شهرداری زمین آن جهت احداث هنرستان در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد، بحث هایی پیرامون شهریه مدارس خاص بیان کردند.

سپس در این جلسه چهار نظم، رئیس اداره منابع طبیعی و یعقوبی، شهردار شهرستان پیشوا حمایت خود را برای هرگونه همکاری جهت احداث هنرستان کشاورزی اعلام کردند.

حبیبی، بخشدار جلیل آباد گفت: بخش جلیل آباد آمادگی واگزاری زمین کشاورزی برای احداث هنرستان به مساحت 10 هکتار را دارد که با موافقت اعضاء می تواند آن را در اختیار شهرداری و آموزش و پرورش قرار دهد.

در ادامه آقای محمدکرم محمدی فرماندار پیشوا طی سخنانی با بیان این مطلب که دانش آموزان بعنوان بخشی از نیروهای آموزش و پرورش تقریبا در هر خانه ای حضور دارند اظهار داشت:تعلیم و تربیت باید اسلامی باشد و متن تعلیم و تربیت انسان است. وی افزود، در جایی زندگی می کنیم که نظام آن، جمهوری اسلامی است بنابراین تعلیم و تربیت ما هم باید برگفته از اسلام باشد و همه در این جهت مسئول هستیم.

وی با اشاره به لزوم راه اندازی هنرستان کشاورزی در پیشوا گفت: راه اندازی این هنرستان یک ضرورت است زیرا که معیشت و امرار معاش مردم از این راه صورت می گیرد ولی نیاز است که زمینی مناسب و قابل کشت برای آموزش دانش آموزان باشد و  بررسی های جدی در این زمینه صورت بگیرد.

وی در ادامه پیگیری و راه اندازی درمانگاه فرهنگیان را از ضرورت های شهرستان عنوان کرد.       

به اشتراک بگذارید :