11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ ۰۸:۵۸:۳۷
کد مطلب:  1550437
مصاحبه با مدیر نمونه استانی از ناحیه 5 تبریز:
مولود ذبیحی : دانش آموزان هنرستان ها نابغه‌های گمشده جامعه هستند

مدیر نمونه استانی از ناحیه 5 تبریز می گوید: همه دانش آموزان هنرستان ها نابغه‌های گمشده جامعه هستند که نیاز به شکوفا شدن دارند برای داشتن مدرسه پویا و فعال باید مدرسه دانش آموز و اولیا در تعامل با هم بوده و یک هدف واحد را دنبال کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ناحیه 5 تبریز، در پایین متن مصاحبه مدیر برتر ناحیه۵ را می‌بینید

لطفاً خودتان را به طور کامل معرفی کنید و بفرمایید در چه پست‌هایی خدمت کردید؟

با سلام ابتدا اجازه می‌خواهم عرض ادبی داشته باشم به کلیه فرهنگیان کشور ، استان و به خصوص همکاران تلاشگر شاغل در ناحیه پنج تبریز و هفته معلم را به همه این عزیزان تبریک می‌گویم. انشالله طاعات و عبادات همه مورد قبول درگاه حق تعالی قرار گرفته باشد. بنده مولود ذبیحی متولد یکم مرداد ۱۳۵۱ در شهر تبریز هستم. ۲۱ سال سابقه دارم که به لطف خداوند وعنایت بزرگان آموزش و پرورش استان حدود بیست سال آن را در پست مدیریتی مشغول بوده و هستم.

چرا این شغل را انتخاب کردید؟

عشق و علاقه زیادی به معلمی که شغل انبیا است داشتم می خواستم از این طریق به مردم این مملکت سراسر افتخار خدمت کرده باشم. همیشه تشنه یادگیری و یاددهی بودم و در دوران دانش‌آموزی همیشه به عنوان معلم یار کلاس انتخاب می‌شدم.

البته تشویق‌های برادر بزرگترم که خودشان نیز معلم بودند نقش زیادی در انتخاب این حرفه داشت.

هدف و انگیزه شما از ورود به بحث مدیریت چه بود؟

بیشتر  جذابیت این مرحله که با تعلیم و تربیت انسان‌ها ارتباط تنگاتنگ دارد من‌را به سمت مدیریت کشاند. مدیریت به سبب ارتباط تنگاتنگ با قشرهای گوناگون جامعه، فرهنگ های متفاوت و مهارت‌ افزایی برایم اهمیت ویژه‌ای دارد. احساس کردم در این بحث کارایی و اثرگذاری بیشتری می توانم داشته باشم.

به نظر شما راز یک مدیر موفق چیست؟

مدیر خوب بودن کار سختی است. مدیریت به همان اندازه که بلندپروازانه است فشار و مسئولیت زیادی را نیز به همراه دارد .

ماها به دلیل سروکار داشتن با انسان ها به خصوص انسانهای الگو پذیر( دانش آموزان) به نظرم بیشتر به جای مدیر خوب بودن باید رهبر خوبی باشیم تا بتوانیم به قلب‌های آنها نفوذ کنیم. یک رهبر آموزشی دستور نمی دهد بلکه با قرار گرفتن در صف اول کار و تلاش ها در عمق وجود نیروهای تحت مدیریتش نفوذ می‌کند و آنها را به بهترین شکل ممکن به درست ترین راه هدایت کرده و چشم اندازها را به حقیقت تبدیل می‌کند. مدیر خوب مدیری است که شوخ طبع باشد ،به سختی دنبال راهکار باشد ،به موقع بازخورد بدهد، انتقادپذیر و انعطاف‌پذیر باشد ،شنونده خوبی باشد ،در دسترس و پاسخگو باشد، به اهداف و آرزوهای افراد تحت مدیریت خود اهمیت بدهد ،مسئولیت پذیر باشد و در عین حال صداقت ،اعتماد متقابل، خوشبینی ،آرامش ،خود انگیزی و زنده و پویا بودن را در بین مدیریت خود و همکاران و دانش آموزان و اولیا ایجاد کند.

از ایده ها و برنامه‌هایتان برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و مجموعه تحت مدیریتتان بگویید:

از مهمترین ایده‌هایم این است که بتوانم هر یک از دانش آموزانم را به یک کارآفرین موفق تبدیل کنم و استعداد و خلاقیت های تک تک آنها را با در نظر گرفتن تفاوت های فردی شان بشناسم و آنها را شکوفا سازم و خود ارزشمندی را در بین آنها ایجاد کنم. زیرا همه دانش‌آموزان هنرستان ها نابغه های گمشده جامعه هستند اگر راز وجود آنها را کشف کنیم و فرصت بدهیم آنها می توانند بزرگترین خلاقیت ها را در جامعه پیاده کنند و چرخه صنعت و پیشرفت جامعه را به حرکت در آورند و باعث سربلندی کشور شوند.

از برنامه‌های دیگر توانمندسازی و تاب آوری و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان و اولیای آن هاست. توانمندسازی در زمینه جلوه های ویژه معلمی در زیست بوم جدید یکی دیگر از برنامه‌های بنده است تا از این طریق همکاران بتوانند تغییرات را به فرصت تبدیل کنند و با ترویج فرهنگ معلم پژوهنده ،معلم مولف، معلم هنرمند ،تالیف مقاله و کتاب، شرکت در جشنواره ها و مسابقات الگوهای برتر تدریس آینده ای درخشان برای آموزش و پرورش استان کشور رقم بزنند.

 توصیه شما به سایر مدیران مدارس چیست؟

من کوچکتر از آن هستم که بخواهم به سایر مدیران توصیه داشته باشم ولی در این ۲۰ سال خدمت یاد گرفتم به توانایی‌های دانش‌آموزان، اولیا و کارکنان مدرسه ایمان داشته باشم و در تمام کارها پشتکار و توکل داشته باشم .شعار من این است:《هر شکست آغاز یک موفقیت بزرگ است.مدیران باید بتوانند از شکست‌ها به عنوان بازخورد نتیجه کار استفاده کرده و به دنبال رفع کاستی ها بروند و هر موفقیت آغاز تلاش بیشتر برای حفظ تداوم و استمرار آن موفقیت است.》 برای داشتن مدرسه پویا و فعال باید سه ضلع مدرسه ،دانش آموز و اولیا در تمام کار ها با هم در تعامل و مشارکت باشند و همه یک هدف واحد را دنبال کنند.

یک خاطره ماندگار از دوران خدمت می‌توانید برای ما بازگو کنید؟

راستش را بخواهید سر تا سر دوران خدمت برای ما خاطره است.من مدیر مرکز یادگیری فیاض بخش بودم و یک دانش آموز کلاس پنجم داشتم که خیلی زرنگ و مودب بود. ولی همیشه با تاخیر می آمد. وقتی علت تاخیر را می پرسیدم سرش را به پایین می‌انداخت. در یک روز سرد زمستانی و برفی متوجه شدم که کفشهای او پاره است .نمیدانم چرا تا به حال متوجه نشده بودم!. او را به اتاقم صدا کردم و پرسیدم :فاطمه جان تو دختر خوب و زرنگی هستی ولی همیشه تاخیر می کنی علت چیست? گفت:خانم مدیر پدرم یک کارگر ساختمانی است و مستاجر هستیم من و برادرم فقط یک کاپشن داریم. وقتی برادرم به مدرسه میرود آن را می‌پوشد و من باید منتظر باشم تا برادرم برگردد تا کاپشن را بپوشم به مدرسه بیایم .علت تاخیر هر روز من این است .گفتم چرا تا به حال نگفتی؟ گفت : خانم وقتی سرم را به پایین می‌انداختم به کفش هایم نگاه می کردم فکر میکردم از اوضاع و احوال کفشهایم که زبان حال من است، متوجه خواهی شد. گفتم مگر کفش زبان هم دارد؟گفت :بله خانم کفش آدم‌ها زبان اوضاع و احوال آنهاست. من آن روز درس بزرگی از آن دختر خانم کوچک یاد گرفتم و شروع به نوشتن داستانی با این مضمون به نام 《کفش هایم با من سخن می گویند》کردم .همچنین آموختم وظیفه معلم فقط درس دادن نیست بلکه معلم باید همراه و یاور دانش آموزان باشد.

مختصر توضیحاتی از مدرسه تحت مدیریت خودتان و دستاوردهای طول دوران مدیریت تان بگویید:

تمام دستاوردهای شخصی و کاری بنده همگی در حقیقت متعلق به همکاران و دانش‌آموزان است که تیتروار به آنها اشاره می کنم:

کسب مدال طلای کشوری در زمینه پوشاک در مسابقات مهارتی_هنری کاردانی

 کسب رتبه چهارم در مسابقات علمی_کاربردی در زمینه پوشاک

 کسب رتبه اول کشوری در طرح کسب و کار

راه یافته به المپیاد کارآفرینی

منتخب کشوری در بازی‌های رایانه‌ای

 مقام سوم  مدرسه انقلاب در زمینه نشریه بیانیه گام دوم انقلاب

 راه یافته به مسابقات مسابقات کشوری طراحی سایت، اپلیکیشن و نرم افزار موبایل در مسابقات فرهنگی هنری فردا(امسال)

 منتخب استانی سفیر سلامت

کسب مدرسه پنج ستاره مروج  سلامت

 

کرونا چه تغییراتی در سیستم و نظام آموزش کشور به وجود آورده؟ و برای رویارویی با این چالش چه راهکارهایی ارائه کردید؟

کرونا باعث شد سیستم آموزشی کشور از سنتی خارج شود و یک تغییر اساسی در شیوه آموزش و ارزشیابی ایجاد شود آموزش چهره به چهره تبدیل به مجازی شده و بین دانش آموزان و معلم فاصله ایجاد شده است. ولی با این حال ارتباط بین اولیا با مدرسه بیشتر شده است. در چنین شرایطی وظیفه معلم آموزش نیست او حال تبدیل به یک راهبر آموزشی شده است. معلم این تغییرات را می‌تواند به فرصت تبدیل کند. مثلا استفاده از آموزش و یادگیری معکوس، یادگیری عمیق در دانش آموزان ایجاد می‌کند و دانش آموزان می توانند فرصت مطالعه زیادی داشته باشند و با آمادگی قبلی مطالب را یاد بگیرند. و به موقع رفع اشعار اشکال کنند. تولید محتوا توسط همکاران باعث شده است تا آنها بتوانند از تدریس فعال با شیوه های جدید یادگیری استفاده کنند. برای معلمان استفاده از محتوای تولید شده به عنوان منبع یاددهی و یک همتای آموزشی به حساب می آید. دسترسی اولیا ،دانش آموزان و معلمان به اطلاعات در فضای مجازی راحت و کم هزینه شده است .نظارت و بازدیدهای کلاسی به صورت مجازی باعث شده است ارزیابی از روند آموزش و حصول از میزان یادگیری و یاددهی و ارزشیابی آسان شود. و بازخوردها به موقع در اختیار دانش آموزان و اولیا قرار گیرد و آموخته ها همگی مستند و موجود باشد.

 به عنوان سخن پایانی چه می خواهید بگویید؟

در آخر از حسن توجه مدیریت محترم  ناحیه به بنده حقیر که فرصت دادند تا بتوانم در شناساندن استعدادهای هنرجویان و تلاش‌های شبانه‌روزی هنر آموزان و دبیران هنرستان شهید اکرامی گامی بردارم تشکر و قدردانی می نمایم.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :