2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ ۲۳:۳۲:۴۵
کد مطلب:  1550037
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
در برگزاری امتحانات پیرو مصوبات ستاد ملی کرونا هستیم

دومین  نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال1400 با حضور محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران درسالن آیت الله هاشمی در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد صیدلو مدیرکل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران در دومین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران  پیرامون برگزاری امتحانات حضوری درپایه های نهم و دوازدهم گفت: در سال تحصیلی گذشته هم این آزمون ها بصورت حضوری برگزار شد . صیدلو تصریح کرد :  ما اعلام کننده موضع رسمی و مصوبه ستاد ملی کرونا هستیم  وآزمون های پایه های نهم و دوازدهم بصورت حضوری برگزار خواهد شد .

بنا بر این گزارش صیدلو اظهار داشت : البته استدلال قوی ای هم پشت این تصمیم وجود دارد . از آن جهت که دانش آموزان پایه نهم وارد یک دوره تخصصی تری می شوند و قرار است تعیین رشته کنند ؛ برای آنکه ابزار سنجش ما در تعیین میزان صلاحیت برای انتخاب رشته دقیقتر و قابل اطمینان تر باشد آزمون حضوری می تواند چنین تضمینی را تا حدی در اختیارمان قرار بدهد . وی در خصوص پایه دوازدهم افزود :  زمانی که مدرکی را به دست دانش آموزی که فارغ التحصیل می شود می دهیم ، این دیپلم به جهت وسعت و تعداد افراد ، اهمیت بسیاری دارد. در واقع این فرد را واجد اهدافی می دانیم که در آموزش و پرورش تحصیل کرده و بعد از 12 سال محقق شده است . لذا لازم بود  این آزمون هم به سبب اهمیت بالا حضوری باشد .

 این مقام مسئول تاکید کرد : فضای لازم برای برگزاری آزمون ها وجود دارد و حوزه های اجرای با تعداد جمعیت زیاد ایجاد نخواهد شد . ضمن اینکه بر تعداد حوزه ها افزوده شده تا دانش آموزان با تعداد کم تری بتوانند در هر حوزه امتحانی حضور داشته باشند .

بنا بر این گزارش صیدلوبا اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات  اظهار داشت :  ضمن اینکه مشارکت در انتخابات را برای خود به عنوان یک وظیفه ملی می دانیم و برای ما مهم است که مردم در این امر مشارکت کنند اما ورود به عرصه سیاست از طرف کسانی که در امر تعلیم و تربیت کار حرفه ای و تخصصی انجام می دهند را شایسته نمی دانیم . سیاست هم  متخصصین خودش را دارد و ما مسئول تعلیم و تربیت هستیم .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران درپایان از عید  سعید فطر به عنوان عاملی در نزدیک شدن به فطرت انسانی نام برد وپیشاپیش این عید را تبریک گفت .

به اشتراک بگذارید :