2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ ۲۳:۲۶:۵۹
کد مطلب:  1550035
معاون سیاسی اجتماعی استاندارتهران :
انتخابات در هر کشور عامل امنیت آن کشور است

دومین  نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال1400 با حضور شکراله حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندارو محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و مدیران دستگاه های عضو شورا در سالن اجتماعات آیت الله هاشمی رفسنجانی  در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، شکراله حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندار در این نشست با اشاره به برگزاری انتخابات در 28 خردادماه گفت : از امروز 21 اردیبهشت ماه ثبت نام از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری طبق تقویم زمان بندی آغاز شده است و طی 5 روز آینده نیز ادامه دارد. بیگی واجدین شرایط رای دادن را مطابق با  آخرین آمار نزدیک به 60 میلیون نفر اعلام نمود که حدود یک میلیون و چهارصد هزار نفراز آنها  رای اولی هستند .

 رئیس ستاد انتخابات با ابراز امیدواری برای  حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای تصریح کرد: تلاش معاندین کمرنگ جلوه دادن انتخابات ایران است  .  انتخابات در هر کشور باعث امنیت آن کشور می شود . هر چه آرا بیشتر باشد به فرموده مقام معظم رهبری کشور مصون است .

بنا بر این گزارش این مقام مسئول تاکید نمود : آموزش و پرورش همواره سهم مهمی در اجرای انتخابات در ادوار مختلف به عهده داشته است و لازم است فرهنگیان آموزش و پرورش برای حضور در عرصه اجرای انتخابات و کمک به فرمانداری ها ترغیب و تشویق شوند. وی افزود : در حال پیگیری برنامه واکسیناسیون عوامل اجرایی هستیم تا خیالمان راحت باشد عوامل در سه روزی که  کنار هم هستند دچار مشکلی نشوند .

حسن بیگی با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا در برنامه ریزی امتحانات و کلاس های تقویتی دانش آموزان اظهار داشت: مقرر شده است تا کلاس های تقویتی و جبرانی در دوره متوسطه اول طی 10 جلسه و متوسطه دوم 16 جلسه با مبلغی به عنوان هزینه هر واحد پیش بینی شود. وی افزود: مصوب شد تا برگزاری کلاس های تقویتی و جبرانی برای دانش آموزان بی بضاعت، با تخفیف و برخی به شکل رایگان در نظر گرفته شود تا همه  بتوانند از این کلاس ها استفاده کنند .
رئیس شورای آموزش و پرورش استان تهران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه  34 درصد دانش آموزان استان تهران دارای اضافه وزن هستند گفت: این آمار در مقطع دوم ابتدایی از سایر مقاطع بیشتر است؛ از این‌رو مصوب شده است تا شناسنامه بهداشت برای سلامت دانش آموزان صادر شود.
حسن بیگی با تاکید بر اینکه کنترل اضافه وزن دانش آموزان باید در برنامه ریزی ها لحاظ شود بیان کرد: وزن اضافه در دانش آموزان پایه و اساس بسیاری از بیماری هاست و  خصوصا این موضوع در خانم ها بیشترین آسیب بدنی و روحی را ایجاد می کند . بیگی تصریح نمود : مقرر شده است تا در نقشه نوسازی مدارس، مکان ویژه ای برای ایجاد محیط ورزشی در نظر گرفته شود و بودجه لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی پیش بینی شود.

گفتنی است در دومین  نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران عباس اورنگ، مدیرکل تامین اجتماعی شهرستانهای استان تهران ، جاسم  حسین پور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران و فرزانه مروستی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران نیز حضور داشتند .

به اشتراک بگذارید :