24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۶ ۰۹:۱۸:۵۲
کد مطلب:  FMKJ75oD
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس خبر داد :
کسب رتبه سوم چهاردهمین دوره مسابقات علمی - کاربردی هنرجویان کاردانش کشور توسط دانش آموزان استان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: در چهاردهمین دوره مسابقات علمی - کاربردی هنرجویان کاردانش سراسر کشور، فارس در بخش تیمی موفق به کسب مقام سوم این دوره از رقابت ها شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش فارس، دکتر ناصر قجری ضمن اعلام این خبر گفت: در چهاردهمین دوره مسابقات علمی - کاربردی هنرجویان کاردانش سراسر کشور، که به میزبانی استان خراسان رضوی برگزار شد، دانش آموزان فارس با کسب 7 رتبه اول تا سومی در بخش انفرادی ،پس از استان میزبان و شهر تهران ، رتبه سوم تیمی  این  مسابقات را به دست آوردند.

وی افزود: در این مسابقات 322 هنرجو از سراسر کشور ،در 37 رشته مهارتی ، در تاریخ های 22 و 23 تیر ماه جاری ،در مشهد مقدس با هم به رقابت پرداختند که از استان فارس نیز 25 هنرجو  در 25 رشته  شرکت داشتند .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: سهم دانش آموزان فارس از این مسابقات،  کسب 3 رتبه اولی ، 2 رتبه دومی و 2 رتبه سوم کشوری در بخش انفرادی بود .

وی افزود : در این رقابت ها،  زکیه طالبی در رشته دوخت های تزئینی، از هنرستان کاردانش هاجر شهرستان آباده ، اسماعیل رنجبر ،در رشته تاسیسات بهداشتی از هنرستان کاردانش امام حسن مجتبی(ع) منطقه سده  و سید مهدی مولایی در رشته تصویر برداری ، از هنرستان کاردانش شهید حقانی ناحیه 4 شیراز موفق به کسب  رتبه اول کشوری شدند.

قجری در ادامه گفت:  محمد جواد گلچهره در رشته تراشکاری CNC  از هنرستان کاردانش حاج قوام ناحیه 1 شیراز و  وحید هوشیار در رشته پرورش عمومی دام ،از هنرستان کاردانش شهید مطهری ناحیه 2 شیراز نیز موفق به کسب رتبه دوم کشوری در این مسابقات شدند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس افزود: محمد رضا همایونفر در رشته ساختمان سازی از هنرستان کاردانش آیت اله مقدسی  شهرستان فیروز آباد و سارا قاسمی ،در رشته خیاطی از هنرستان کاردانش راضیه ناحیه 3 شیراز نیز ،رتبه سوم کشوری را از آن خود کردند.

به اشتراک بگذارید :