3 ذیقعده 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ ۰۸:۲۷:۱۶
کد مطلب:  1548447
از سوی وزیر آموزش‌وپرورش؛
«برنامه سال 1400 وزارت آموزش‌وپرورش»، مستند به نقشه راه برنامه زیر نظام‌های سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه ابلاغ شد

از سوی وزیر آموزش‌وپرورش؛ «برنامه سال 1400 وزارت آموزش‌وپرورش»، مستند به نقشه راه برنامه زیر نظام‌های سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه ابلاغ شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، با «تصویب برنامه‌های زیر نظام‌های شش­گانه سند تحول تا افق 1404» در شورای عالی آموزش‌وپرورش که مبنای تدوین برنامه‌های سالانه وزارت آموزش‌وپرورش در طول برنامه ششم توسعه است و با بهره‌گیری از تجارب سال‌های 98 و 99، «برنامه سال 1400 وزارت آموزش‌وپرورش» به همراه برش استانی فعالیت‌ها مطابق با نقشه راه برنامه زیر نظام‌های (برنامه‌های اجرایی) سند تحول در طول برنامه ششم توسعه ابلاغ شد. در این بخشنامه تصریح‌شده است:

-واحدهای ستادی حداکثر تا پایان خردادماه نسبت به تدوین و ابلاغ دستورالعمل­های موردنیاز برنامه‌های جدید ابلاغی اقدام و از صدور بخشنامه­های موردی پس ‌از آن خودداری نمایند. مسئولیت پیگیری و نظارت بر اجرای برنامه‌هایحوزه‌های تخصصی به اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها به عهده واحدهای مربوط است که باید گزارش مستمر پیشرفت برنامه‌ها را ارائه نمایند.

- برنامه ابلاغی، مبنای توزیع و مصرف اعتبارات سال 1400 است و میزان تحقق اهداف کمی ملحوظ در آن متناسب با منابعی که تخصیص می‌یابد، قابل ارزیابی است.

- رصد و پایش برنامه‌ها در سال 1400 در تمام سطوح توسط اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، بر اساس شاخص­های تعیین‌شده در این برنامه انجام خواهد شد. واحدهای مربوط، مسئولیت دارند ضمن ارزیابی از عملکرد مجموعه و تهیه گزارش پیشرفت به‌صورت دوره‌ای، حداقل هر شش ماه یک‌بار، میزان تحقق برنامه را رصد نمایند.

برنامه سال 1400 وزارت آموزش‌وپرورش

برش استانی برنامه سال 1400

اهم مذاکرات و موارد مطروحه

به اشتراک بگذارید :