3 ذیقعده 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ ۱۳:۲۴:۱۰
کد مطلب:  1547535
هفته بزرگداشت مقام معلم باحضور مدیرکل آموزش وپرورش چهارمحال وبختیاری برگزار شد؛
آیین میثاق با شهدا

مدیرکل و کارمندان آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری و مدیران ادارات آموزش‌و‌پرورش نواحی 1و2 شهرستان شهرکرد با حضور در گلزار شهدای شهرکرد به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم با شهدا هم‌پیمان شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان چهارمحال وبختیاری، مدیرکل و کارمندان آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری و مدیران ادارات آموزش‌و‌پرورش نواحی 1و2 شهرستان شهرکرد صبح پنج‌شنبه 16 اردیبهشت ماه 1400 با حضور در گلزار شهدای شهرکرد به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم با شهدا هم‌پیمان شدند.

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر مرتضی مطهری و شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و شهدای فرهنگی و دانش‌آموز گفت: شهدا حب دنیا و دل‌بستگی‌های دنیوی نداشتند و همواره در پی اصلاح امور دنیا برای هم‌نوعان خود بودند.

فرحناز قائدامینی ادامه داد: شهدا همچون چراغی هستند که ما باید به نحو احسن از وجود این چراغ‌ها بهره ببریم و اگر آن‌ها را کنار بگذاریم چاره‌ای جز حرکت کورکورانه در ظلمات و تاریکی نداریم.

قائدامینی با اشاره به این جمله که "قد هیچ جامعه‌ای از قد معلمانش بلندتر نیست" گفت: اگر جامعه ما امروز توانسته در دنیا قد علم کند و حرفی برای گفتن داشته باشد به خاطر وجود همین شهدا است که تک تکشان معلمان اخلاق هستند، ما نیز امروز با حضور در این مکان با آنها پیمان می‌بندیم که به عنوان معلم به گونه ای عمل کنیم که در محضر شهدا، ائمه و خدا شرمنده نباشیم.

به اشتراک بگذارید :