3 ذیقعده 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ ۱۸:۵۷:۴۴
کد مطلب:  1546235
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی؛
مزار شهدای فرهنگی شهر اراک گلباران شد

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم و با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی، مزار مطهر شهدای فرهنگی شهر اراک گلباران شد.  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، مراسم گلباران مزار شهدای فرهنگی شهر اراک به مناسبت ایام هفته بزرگداشت مقام معلم با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در محل گلزار شهدای شهر اراک واقع در بهشت زهرا (س) این شهر برگزار شد.

بر اساس این گزارش "بهرام حسین آبادی" در حاشیه برگزاری این مراسم در سخنانی گفت: در سند تحول، نخستین هدف آموزش‌ و پرورش تقویت اعتقادات و التزام به ارزش‌های اسلامی است، بر همین اساس آموزش‌ و پرورش باید به‌ گونه‌ای رفتار کند که بصیرت دینی و باور ارزش‌های اسلامی، توانمندسازی دانش‌آموزان برای وفاداری و حمایت آگاهانه از این ارزش‌ها را به عنوان هدف خود انجام دهد.

وی عنوان کرد: یکی از راهبردهای اساسی آموزش‌ و پرورش و نظام تعلیم و تربیت، معرفی الگوی موثری برای آموزش مفاهیم تربیتی به دانش‌آموزان و نسل نوجوان و جوان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی ادامه داد: معلمان شهید همیشه چراغ راه برای دانش آموزان هستند و معلمین امروز نیز باید سرمشق شان عملکرد معلمان شهید دفاع مقدس باشد.

حسین آبادی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، ۱۸۰ معلم شهید استان مرکزی را سرمایه های ارزشمند نظام تعلیم و تربیت برشمرد و افزود: همه ما باید بدانیم چه سرمایه‌هایی برای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی تقدیم این آب و خاک شدند و راه این شهدا ادامه پیدا کند.

به اشتراک بگذارید :