23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ ۱۰:۰۶:۴۷
کد مطلب:  1543567
افتتاح ساختمان آموزشی 4 کلاسه ویژه دانش‌آموزان استثنایی در شهرری

با حضور معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی، مشاور مدیر کل و معاون سواد آموزی، مدیرکل نوسازی، رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی، رییس آموزش وپروش ناحیه 2 شهر ری، خیرین و هیئت همراه، ساختمان آموزشی الحاقی خیرساز، سالن چند منظوره و استودیو تولید محتوای مجازی در مدرسه ناشنوایان الهام شهرری افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، مجید هداوند معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش وپرورش استثنایی ضمن تبریک هفته گرامیداشت معلم و تقدیر از مجاهدت معلمین در ایام کرونا، گفت: از ۲۰۴ کشور دنیا ۱۹۱ کشور در اولین اقدام،  مدارس را تعطیل کردند و آموزش‌های تلویزیونی و مجازی جایگزین آموزش‌های حضوری شد.
وی افزود: در کشورمان نیز آموزش و پرورش با هدف دسترسی همگانی به آموزش و عدالت آموزشی شبکه اختصاصی شاد را راه اندازی کرد.

هداوند گفت: تاکنون ۸ هزار محتوای آموزشی توسط معلمین سراسر کشور در آموزش و پرورش استثنایی تولید شده است که  پس از داوری تاکنون ۶ هزار محتوا درشبکه شاد بارگذاری شده است.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی از سه وجهه نیروی انسانی، فضا و تجهیزات با آموزش و پرورش عادی تفاوت دارد، گفت: براساس مطالعات جهانی فضای استاندارد آموزشی دانش‌آموزان استثنایی نزدیک به ۲۸ متر مربع  برای هر دانش‌آموز است که در کشور ما این عدد نزدیک به ۱۰ مترمربع است.

این مقام مسوول افزود: براساس آمایش سرزمینی در کشور ۲۱۰ مدرسه استثنایی جدید مورد نیاز است که ساخت این مدارس در قالب طرح از خشت تا بهشت از یک سال و نیم گذشته آغاز شده است و تاکنون ۱۴۰ مدرسه از این تعداد افتتاح یا کلنگ زنی شده است.

‏معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی گفت: دانش‌آموزان استثنایی برای تعلیم و تربیت بهتر به ۱۱۰ قلم تجهیزات آموزشی، ورزشی و توان بخشی نیاز دارند که تأمین این تجهیزات برای بیش از ۸۰ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در دستور کار آموزش و پرورش استثنایی قرار دارد.
وی با بیان اینکه در بحث نیروی انسانی سه مصوبه در شورای سازمان با حضور وزیر آموزش و پرورش تصویب شده است، گفت: در مبحث نیروی انسانی مقرر شده  ۱۰ درصد استخدام‌های سالانه آموزش و پرورش به صورت ردیف مستقل سهم آموزش و پرورش استثنایی شود.

 

به اشتراک بگذارید :