24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ ۱۱:۲۷:۴۸
کد مطلب:  1541195
با حضور معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان برگزار شد؛
جلسه شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی آذربایجان شرقی

جلسه شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی آذربایجان شرقی با حضور معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل استان آذربایجان شرقی: طاهر علمی در این جلسه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) و نیز گرامیداشت هفته معلم گفت: سازمان دانش آموزی در ۲۱ اردیبهشت سال ۷۸ مشغول به فعالیت شده و مهم ترین بحث مطرح در این سازمان موضوع برنامه ریزی برای تعیین و تبیین اهداف دانش آموزان است.

وی گفت: این سازمان با ایجاد زمینه مشارکت برای دانش آموزان استعداد های آنها را شکوفا و دانش آموزان را در راستای استعدادشان هدایت می‌کند.

این مقام مسئول درباره ماموریت های سازمان دانش آموزی گفت: بسیاری از کارهای سازمان مورد توجه عموم است و مهم ترین ماموریت این سازمان این است که به دانش آموزان فرصت داده شود تا در راستای استعداد خویش هدایت و یاری شوند و پس از استعداد یابی بدانند که باید سمت کدام مهارت بروند.
وی افزود: سازمان دانش آموزی نیازمند توجه و همکاری بیش از پیش تمام بخش های ادارات آموزش و پرورش است. حتی توجه می تواند توجه فکری ابتکاری تجهیزاتی و حمایتی و هدایتی و... باشد این توجهات باعث خواهد شد سازمان از وضعیت فعلی چند قدم پیشرفت کند و شاهد موفقیت کیفی بیشتر آن خواهیم شد.
علمی درباره حمایت از این سازمان گفت: بارها شاهد بوده ایم که هرکاری که به سازمان سپردیم به نحو احسن پیش بردند در حالیکه اگر همان کارها را به ارگان های دیگر می سپردیم که شاید به اندازه مربیان سازمان تخصص هم نداشتند با هزینه هنگفتی این کارها انجام می‌شد.
وی با تبریک به سازمان دانش آموزی بخاطر کسب رتبه های عالی استانی افزود: امید است این برنامه های تبیین شده به خوبی پیش روند و این موفقیت زمانی امکان پذیر است که از این سازمان حمایت مالی نیز به عمل آید.

صمد علیزاده در ادامه این جلسه ضمن ارائه گزارشی از برنامه های سازمان ‌دانش آموزی گفت: این سازمان ۳ مدل برنامه دارد. اول برنامه هایی که برخاسته از سند تحول بنیادین هستند و دیگری برنامه های ابلاغی که مدت‌دار‌اند مثل بوفه ها، لباس مدارس و.... و در پایان برنامه های ابتکاری و مشارکتی مثل برپایی نمایشگاه و...

علی مظفری رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش گفت: نقش و جایگاه سازمان دانش آموزی در بالا بردن شخصیت اخلاقی و دینی و ... دانش آموزان بسیار مهم است و در این راه نقش بسیار مهمی را در جامعه ایفا می کند و همیشه آمادگی دارد، و آموزش و پرورش را در تمامی زمینه ها یاری می‌کند.
وی همچنین افزود: سازمان حلقه اتصال دانش آموز به جامعه است زیرا استعداد های دانش آموزان را شکوفا می ساز