23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ ۱۰:۵۵:۰۹
کد مطلب:  1539565
معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران
برنامه‌ریزی ارتقاء سواد حرکتی دانش‌آموزان در اولویت‌ آموزش و پرورش است

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در سومین جلسه دهمین دوره مجلس دانش‌آموزی که با محوریت کمیته ورزش و سلامت با حضور اعضاء مجلس دانش‌آموزی دختر و پسر استان به صورت ویدئو‌کنفرانس برگزار شد، از برنامه‌ریزی ارتقا سواد حرکتی دانش‌آموزان در جهت بهره‌گیری بهتر از آموزش‌ خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران: این نشست که با حضور الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل، ابوالحسن قلی زاده رئیس سازمان دانش آموزی، کارشناس مسئولان تربیت بدنی اداره کل و پنج نفر از نمایندگان مجلس دانش‌آموزی در محل اداره کل برگزار شد.

الهه حسن‌پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل گفت: اتفاقات مهم دو دهه اخیر، شکل‌گیری مجلس دانش‌آموزی و ارتباط مستقیم دانش‌آموزان با مسئولان بوده است. این نهاد صنفی و مشورتی به تمرین مردم سالاری می‌پردازد و اگر دانش‌آموز مطالبه‌گری را به درستی انجام دهد، مسئولان خود را موظف به پیگیری خواسته‌ها و مشکلات آن‌ها می‌دانند.

وی ادامه داد: کار این نهاد دانش‌آموزی، مشورت است و دانش‌آموزان باید در راستای دستیابی به یک نتیجه مطلوب، فکر و پیگیری را سرلوحه کار خود قرار دهند. معنی سواد در دهه‌‌های اخیر دستخوش تغییرات شده است، بنابراین هم اکنون موضوعات آموزشی در گروه سواد حرکتی است که ما باید در راستای دست‌یابی به ارتقا مناسب برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران افزود: ما باید از پایه به تقویت مهارت بنیادی بپردازیم که با توجه به این موضوع ۴۰ مکان در شهرستان‌های استان تهران با تجهیزات افزایش مهارت بنیادی در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است و همچین مدرسه پویا که در تمامی محیط آن وسایل ورزشی تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا تبدیل به یک فرصت مناسب برای تقویت زیر ساخت‌ها شده است،گفت: ما در دوران شیوع ویروس کرونا به دنبال تبدیل تهدید به فرصت بوده‌ایم که با توجه به آن زیرساخت‌های لازم را فراهم و گسترش دهیم چرا که باید فاصله موجود با استاندار‌های داخلی و جهانی را جبران کنیم‌.

حسن‌پور عنوان کرد: می‌توان گفت یکی از ایده‌های خوب و مناسب که عملیاتی شده است احداث زمین فوتبال و زمین ساحلی در شهرقدس و چهار منطقه دیگر بوده است و در بخش دیگر راه‌اندازی کاروان مهر با نشاط ۱۴۰۰ که با حمایت‌های مسئولین در حال انجام است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به ویژگی‌های طرح کوچ گفت: طرح کوچ کنترل وزن و چاقی با رویکرد ترویج سبک زندگی، فعال و سالم است که می‌توان گفت محورهای یک زندگی فعال تغذیه سالم، خواب کافی، فعالیت بدنی مناسب و سلامت روان است.

شایان ذکر است در این نشست نمایندگان مجلس دانش‌آموزی نظرات و پیشنهادات خود در خصوص وضعیت ورزش و فعالیت های بدنی در مدارس و لزوم تشویق دانش‌آموزان به تحرک در شرایط بیماری کرونا ویروس بیان کردند.

 

به اشتراک بگذارید :