9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ ۲۲:۵۹:۳۸
کد مطلب:  1538699
رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش فارس خبر داد:
راه اندازی پویش #القدس _لنا در بستر فضای مجازی

رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس از راه اندازی پویش" القدس _ لنا " در بستر فضای مجازی خبر داد و گفت: اداره فرهنگی هنری اردوها و فضا های پرورشی در راستای مقاومت در تحقق آرمان و آرزوی دیرینه مسلمانان و آزادی خواهان جهان برای آزاد سازی قبله اول مسلمانان پس از سال ها اشغال بی رحمانه، اقدام به راه اندازی پویش " القدس _ لنا" نموده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، سعید خادمی در جلسه ای که با حضور کارشناس مسئولان و کارشناسان اداره فرهنگی هنری اردوها و فضا های پرورشی برگزار گردید، گفت: این پویش با هدف تولید و انتشار محتواهای فرهنگی و هنری ، ویژه تمامی فرهنگیان، دانش آموزان و اولیای گرامی در حمایت از مردم  مظلوم فلسطین  راه اندازی شده است.
رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه تمامی عزیزان می توانند با خلق اثر در این پویش مشارکت داشته و حمایت خود را  از مردم مظلوم فلسطین اعلام نمایند گفت:  در این پویش دانش آموزان ، فرهنگیان  و والدین آ ثار خود را تولید و به آدرس https://eform.farsedu.ir/collect/form/login/5425  از هم اکنون تا 20  اردیبهشت ماه 1400 ارسال نمایند.
خادمی ادامه داد: قالب های آثار  ویژه دانش آموزان شامل دلنوشته ( نامه ای به دانش آموزان فلسطینی ) ، نقاشی ، دابسمش و پیام تصویری و فرهنگیان و اولیا شامل نماهنگ (کلیپ) ، عکاسی و پیام تصویری می باشد که علاوه بر موارد فوق فرهنگیان ، دانش آموزان و اولیا می توانند پوستر پویش را در صفحات شخصی خود منتشر ، اسکرین شات گرفته و در سامانه بارگذاری نمایند. ( در کپشن # القدس _ لنا درج گردد)
وی در تشریح  نکات عمومی اثر گفت: هر فرد  تنها در یک رشته می تواند شرکت نماید. اثر باید توسط خود شرکت کننده و در راستای موضوع پویش و ویژه این پویش خلق شده باشد. در اثر دلنوشته ،نقاشی و عکاسی بالای اثر # القدس _ لنا و نام و نام خانوادگی و نام شهرستان و در رشته دابسمش ، نماهنگ و پیام تصویری ابتدای فیلم درج گردد 
رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس افزود: دلنوشته ( نامه ای به دانش آموزان فلسطین  ) باید در یک صفحه به صورت دستنویس باشد و سپس با وضوح و شفافیت از متن عکس گرفته شده و ارسال گردد. 
خادمی ادامه داد:  در دابسمش  از موسیقی که در کانال فارس فرهنگی در این رابطه منتشر شده است ، استفاده گردد ، در غیر این صورت بررسی نمی گردد . ( پوشش کامل رعایت گردد)
 وی با اشاره به اینکه حداکثر حجم اثر در نماهنگ ( کلیپ) باید 30 مگابایت و حداکثر زمان سه دقیقه  باشد گفت:  تصاویر انتخابی و موسیقی متناسب با پویش باشد و در عکاسی وضوح و شفافیت کامل داشته باشد
رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس افزود: پیام تصویری فیلم حاوی دعوت شما  به شرکت دوستان و همکاران تان در پویش و اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین. حداکثر یک دقیقه و حداکثر حجم 30 مگابایت باشدالزامی است .
خادمی گفت:  قدس، قبله نخستین و حرم دوم مسلمانان جهان، سرزمین اصلى و وطن میلیون ها آواره مسلمان فلسطینى است که استکبار جهانى توسط صهیونیسم جنایتکار، از سال 1948 آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهاى اشغالگر قدس قرار داد.
وی  افزود: آنچه که در شرایط کنونى مسئله فلسطین را براى جهان اسلام از اهمیت ویژه‏اى برخوردار نموده، موضوع اشغال آن به وسیله صهیونیسم و استکبار جهانى و رویارویى جهان غرب با جهان اسلام است. 
رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس ادامه داد: به گونه‏اى که اشغال فلسطین، هرگز اشغال یک سرزمین و یک کشور نیست بلکه ایجاد یک کانون استعمارى ضد اسلامى- آن هم در قلب جهان اسلام- در جهت نابودى جهان اسلام و جلوگیرى از شکل‏ گیرى مجدد تمدن اسلامى است.
خادمی گفت: قضیه فلسطین علاوه بر بعد دینى، با استقلال، امنیت و منافع ملى سایر کشورهاى اسلامى نیز شدیدا در ارتباط است. این واقعیتى است که هم از آرمان‏ها، اصول و برنامه ‏هاى نژادپرستانه و توسعه طلبانه رژیم صهیونیستى (شعار گسترش اسرائیل از نیل تا فرات و ادعاى تصاحب بسیارى از اماکن اسلامى) و هم از نظر تاریخى و عملکرد آن رژیم در قبال مردم فلسطین و کشورهاى همجوار آن و بالاخره جهان اسلام، به خوبى قابل اثبات است. 
وی اظهار داشت : هدف از روز قدس این است که از یکسو وابستگی فلسطین و بیت المقدس و قدس شریف به دنیای اسلام مورد تاکید قرار گیرد و از سوی دیگر فکر آزادسازی قدس از چنگال صهیونیست ها در میان مسلمین جهان احیا گردد. 
رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس ادامه داد: از این رو مراسم روز قدس یک آئین تشریفاتی نیست، بلکه نمادی از نفرت عمومی دنیای اسلام نسبت به جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و حامیان آن است.
خادمی در پایان گفت: از مدیران ، معاونین و مربیان پروشی که بیشترین جذب و مشارکت در این زمینه را داشته باشند ، تقدیر بعمل خواهد آمد.

به اشتراک بگذارید :