28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ ۱۲:۰۱:۲۶
کد مطلب:  1536771
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران:
اجرای طرح کارآمد گام مهمی در جهت توانمندی نیروی انسانی است

معاون آموزش ابتدایی اداره کل شهرستان‌های استان تهران گفت: طرح کارآمد یکی از مهم‌ترین طرح های معاونت آموزش ابتدایی می باشد که با هدف جذب ، آموزش ، بکارگیری ، توانمند سازی و حفظ منابع انسانی انجام می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، غلامرضا بختیاری  گفت: طرح کارآمد به صورت مدرسه  محور برگزار می‌شود و در هر مدرسه مدیران و معلمان می‌توانند نقش فعال در یادگیری و انتقال تجربه ایفا نمایند و با احصای نیازهای آموزشی معلمان و اولویت بندی آن‌ها در هر مدرسه کلاس‌های آموزش نیروی انسانی برگزار می‌شود.

وی گفت: در این طرح ارزیابی و رصد  فعالیت‌های هر مدرسه بوسیله تیم ارزیابی مدرسه انجام می‌گیرد و پس از تایید نهایی آن توسط تیم ارزیابی مناطق  گواهی صمن خدمت  معلمان شرکت کننده در طرح صادر می‌شود.

بختیاری با اشاره به اینکه 144 مدرسه استان در طرح کارآمد شرکت کرده‌اند اضافه کرد : 1735 نفر از آموزگاران مدارس دولتی و 79 نفر از آموزگاران مدارس غیردولتی  براساس این طرح آموزش های لازم را  گذرانده‌اند .

وی در پایان با تاکید براهمیت نیاز سنجی و طراحی و اجرای دوره های متناسب با نیاز شغلی واجرای دوره ها به شیوه گروهی و پروژه‌ای با مشارکت معلمان  ازتلاش برای ارتقای  طرح کارآمد  ازطریق اجرای دوره ها درزمان مناسب، تقویت منابع آموزشی  و تناسب آموزش ها با نیازهای معلمان  خبر داد .

 

به اشتراک بگذارید :