13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ ۰۸:۰۶:۲۴
کد مطلب:  SX9IFNNz
دبیر شورای پروژه مهر آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
در پروژه مهر ارتقای مدیریت آموزشگاهی از ملزومات است

دبیر شورای پروژه مهر آموزش و پرورش مازندران گفت: در پروژه مهر امسال ارتقای مدیریت آموزشگاهی از ملزومات است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش مازندران، اعضای شورای پروژه مهر استان مازندران با مدیران و معاونین آموزشی آموزش و پرورش شهرستان و مناطق محور (1)  و باحضور روسا و معاونین آموزشی غرب استان در آموزش و پرورش نوشهر ، برگزار شد.

دبیر شورای پروژه مهر آموزش و پرورش مازندران در این نشست تخصصی با اشاره به در نظر گرفتن دو موضوع مهم، توسعه ی کمی و کیفی پیش دبستانی و استقرارپایه دهم ،آموزش کتب جدیدالتالیف  و هدایت تحصیلی گفت: مازندران  در بحث هدایت تحصیلی و آگاهی بخشی به خانواده ها،تا امروز بهترین عملکرد را در کشور داشته است.

اسفندیار نظری با اشاره به یک پله صعود در رتبه‌بندی سال 94 نسبت به 93 استان و کسب مقام سوم در کشور خاطر نشان کرد: ما به دنبال کمیت نیستیم بلکه تمامی فعالیت‌های مدیران ستادی و مدارس استان را به صورت شفاف منعکس می‌کنیم تا وسعت برنامه‌ها و طرح‌های مدیران شهرستان‌ها و مناطق مشخص گردد.

وی تأکید کرد: اول مهر، نوروز تعلیم و تربیت است و پروژه مهر نماد مدیریت، برنامه‌ریزی، سازماندهی و ارزشیابی در سطح مدارس می‌باشد و شورای پروژه مهر نیز به دنبال حرکت و تلاش در راستای فراهم نمودن فضای مناسب و مطلوب برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان می‌باشد.

دبیر شورای پروژه مهر آموزش و پرورش مازندران از ارتقای مدیریت آموزشگاهی به عنوان شعار سال مقام عالی وزارت اشاره داشت و افزود: ارتقای رویکرد فرآیند تعلیم و تربیت و همچنین توسعه شاخص‌ها در راستای هدایت تحصیلی به عنوان دو عنصر مهم در تبلور شعار سال ضروری است که باید مورد توجه مدیران ستادی و مدارس قرار گیرد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: بر اساس تصمیم شورای پروژه مهر و نیاز استان مازندران، کارگروه جدیدی تحت عنوان فرهنگی و ورزشی با مشارکت معاونین پرورشی - فرهنگی و تربیت بدنی و سلامت به کارگروه‌های شش گانه سال گذشته اضافه شد تا با درایت و مدیریت صحیح کارشناسان این دو حوزه، اولویت‌های بخش فرهنگ، بهداشت و ورزش به صورت ویژه مورد توجه مدیران مدارس قرار گیرد.

وی افزود:پروژه مهر نماد عینی حرکت و تلاش در راستای فراهم نمودن فضای مناسب و مطلوب برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان است.

نظری از نواختن زنگ پروژه مهر به صورت هماهنگ در سراسر استان مازندران در تاریخ پانزدهم تیرماه خبر داد و تصریح کرد: از این تاریخ به بعد، تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های شهرستان و مناطق مورد ارزیابی تیم بازرسی اداره کل قرار خواهد گرفت و انتظار داریم تمامی مدیران نسبت به تهیه گزارش‌ها و مستندات بر اساس تقویم اعلام شده، اقدام نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :