14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ ۰۸:۰۵:۲۲
کد مطلب:  1By1sLC9
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مازندران خبر داد:
نواخته شدن زنگ عفاف و حجاب درکانون فاطمه الزهرا (س) ناحیه 2 ساری

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مازندران گفت: همایش استانی زنگ عفاف و حجاب درکانون فاطمه الزهرا (س) ناحیه 2 ساری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش مازندران، محمد شعبانی درهمایش استانی زنگ عفاف و حجاب درکانون فاطمه الزهرا (س) ناحیه 2 ساری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مسجد گوهرشاد به تبیین تاریخچه حجاب وارزش آن در ادبیات دینی همه ادیان الهی پرداخت و با اشاره به اهمیت مقوله عفاف و حجاب در دین مبین اسلام و کلام معصومین خاطر نشان کرد: همیشه حجاب و عفاف در نزد ایرانی ها از منزلت خاصی برخوردار بوده است و زنان با حیای ایرانی نسبت به رعایت حریم و حرمت الهی بسیار پایبند بوده اند.

وی با بیان نگاه های بسیار سخیف عصر جاهلیت به زن و جایگاه او و رفتار های ناپسند مردم آن زمان با دختران و زنان عصر خویش ، به گوشه ای ازسیره نبوی در حفظ کرامت ، عزت و منزلت  و ارزش نهادن به جایگاه والا ی  دختران و زنان اشاره کرد و افزود:  نگاه تیزبین اسلام به اهمیت ونقش حیاتی زن در تداوم نسل ، پایداری حیات خانواده ، نشاط اجتماعی و انسجام جامعه  موجب شده تا خانم ها به کشف و بروز استعدادهای خود بپردازند و پابه پای مردان در عرصه های مختلف مشارکت فعالانه و اثر بخش داشته باشند .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ضمن تشریح شاخص های عفاف در جامعه اسلامی رفتار دینی و رعایت اخلاقیات و ارزشهای معنوی را از مهمترین مولفه های عفاف برشمرد .

شعبانی یکی از وظایف دانش آموزان دختر محجبه را ترویج و تقویت فرهنگ عفاف و حجاب در بین همسالان عنوان کرد و گفت: باید مهارت های لازم را در جهت مقابله با شبهه ها و ابهامات موجود به مقوله حفظ حجاب  به دست آوریم تا بتوانیم به دفاع از این ارزش الهی بپردازیم .    

 

به اشتراک بگذارید :