20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ ۰۷:۴۸:۲۱
کد مطلب:  KcrECJUB
معاون سواد آموزی فارس در سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کوهمره نودان تاکید کرد:
بستر مناسب برای حضور همه افراد در مدرسه سازی فراهم است

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس گفت:در زمینه مدرسه سازی ،بستر و فضا برای همه افراد جامعه فراهم است تا بتوانند، حداقل در تبلیغ این مهم نیز ایفای وظیفه و تعهد نمایند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،  عیسی ملک پور در سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کوهمره نودان گفت: در آموزش و پرورش حدود یکصد و 5 هزار مدرسه  با  40میلون مخاطب  وجود  دارد، به همین دلیل اداره این مجموعه بزرگ نیازمند همکاری و همت همه مردم است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس گفت : در سال 1386 تعداد 212 مجمع خیرین مدرسه ساز و با حضور 8 هزار خیر در سراسر کشور تشکیل شد که سهم استان فارس  30 مجمع بود که  3 هزار خیر در آن حضور داشتند ، و تا سال 86 نیز حدود 34 درصد فضاهای آموزشی نیز توسط این خیرین احداث گردید.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "کار را خود مردم باید بر عهده بگیرند و مردم خودشان ولی نعمت و کمک مسئولین بدانند" افزود : بر همین اساس اگر خداوند دست نیازمندی را در دست مومنی قرار می دهد و آن مومن به جهت سلامتی و لطف دیگری که خداوند به ایشان عطا داشته است دست آن نیازمند را بگیرد، حتما دست دیگر آن مومن در دستان پر مهر خداوند متعال است .

ملک پور تاکید کرد:در زمینه مدرسه سازی ، بستر و فضا برای همه افراد جامعه فراهم است که بتوانند در تعمیرات و تجهیزات و یا در صورت نداشتن مکنت مالی، حداقل در تبلیغ ایفای وظیفه و تعهد نمایند.

دربخشی از این مراسم نیز، رئیس آموزش و پرورش کوهمره نودان با بیان اینکه " نیکوکاری و مدرسه سازی و یاری رساندن به افراد نیازمند ،اامری مهم و پایدار است"  افزود : اجر و پاداش اخروی این اقدام ،بر اساس روایات و آیات کلام الله مجید بسیار بالا است..

کورش ساسانی پور گفت: ایجاد و احداث فقط یک مدرسه، دستگیری هزاران دانش آموز و تامین و باز کردن راه و مسیر برای  آینده سازان کشور است.

وی افزود : کمک به فرد نیازمند ،نجات زندگی همان فرد دانست اما ساخت  مدرسه، نجات و هدایت صدها دانش آموز و افراد نیازمند است.

وی در تاکید بر اهمیت کار مدرسه سازی گفت: هنگام دعوت یکی از خیرین مدرسه ساز برای حضور در این آیین ،اولین جمله ای که آن خیر گفت این بود که" اگر سی سال پیش عقل امروز را داشتم بیشتردر زمینه  مدرسه سازی  فعالیت و کمک می کردم".

رئیس آموزش و پرورش کوهمره نودان گفت: بعد از انقلاب به برکت جمهوری اسلامی و خون شهدا پیشرفت هایی داشتیم و مدارس بسیار خوبی در نودان احداث شده است ولی هنوز نواقصی وجود دارد که به حول و قوه الهی و با کمک مسئولین و همکاری خیرین برطرف خواهد شد.

گفتنی است در این آیین ،از سرکار خانم کربلایی دوست که به یاد و نام همسر مرحومشان ،مهندس عباس کاشیگر در روستای کنده ای مدرسه شش کلاسه ای را احداث کرده و همچنین حاج سپهدار رئیسی  از روستای دوسیران ، خیرین روستای دیکانک و سایر خیرینی که در  احداث کلاس درس و نمازخانه همکاری داشته اند  تقدیر بعمل آمد. 

به اشتراک بگذارید :