24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ ۰۷:۴۷:۰۷
کد مطلب:  TAp2vGkM
رئیس اداره فرهنگی ، هنری آموزش و پرورش فارس خبر داد:
شلیک به اهداف پروازی در اردوگاه شهید دستغیب شیراز

رئیس اداره فرهنگی ، هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش فارس گفت: برای اولین بار، مسابقات تیر اندازی به اهداف پروازی در اردوگاه ملی – استانی شهید دستغیب شیراز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، سعید رضا کامرانی  گفت: مجتمع فرهنگی اردویی شهید آیت اله دستغیب شیراز به عنوان اردوگاه ملی استانی در یکی از بهترین مناطق ییلاقی جنوب کشور واقع شده و دارای ظرفیت های  زیادی است که می توان با بهره گیری از آن ، محیطی شاداب و سالم برای دانش آموزان ، فرهنگیان و شهروندان ، ایجاد نمود.

کامرانی گفت : با توجه به سفارش و تأکید دین مبین اسلام به ورزش هایی همچون ، شنا ، سوارکاری و تیراندازی و اهمیت این ورزش های سالم ، هیجانی و مفرح در زندگی روزمره ، بر آن شدیم تا ضمن  تعامل با هیأت های شنا ، سوارکاری و تیراندازی استان فارس، به ترویج این رشته ها ی ورزشی در اردوگاه شهید دستغیب بپردازیم.

عضو شورای تربیتی استان افزود: در گام نخست اجرای این طرح ، رشته تیراندازی به اهداف پروازی به صورت آزمایشی در مجتمع فرهنگی اردویی شهید دستغیب شیراز برگزار شد که با استقبال بیش از یکصد و پنجاه نفر از خانواده های علاقمند به این  رشته  مواجه شد.

کامرانی گفت: برگزاری این مسابقه  ،زمینه ای است تا  بسیاری از افراد که اقدام به شکار پرندگان و حیوانات وحشی می کنند ، با گرایش به این رشته ، با دریافت مجوز رسمی و زیر نظر مسئولین در فضایی امن و سالم به تفریحی سالم و هیجانی پرداخته  و در کنار خانواده های خود ، روزهای خاطره انگیزی را سپری کنند.

مسئول کمیته اهداف پروازی هیأت تیراندازی استان فارس نیز گفت:هیأت تیراندازی استان فارس ،برای اولین بار در تاریخ فعالیت های خود، با حمایت مسئولین آموزش و پرورش فارس و اردوگاه شهید دستغیب ،در یک اردوی زیبا و کم نظیر و تفریحی اقدام به برگزاری این مسابقه  نمود که مورد استقبال خانواده ها نیز قرار گرفت.

غلامرضا خوشرو  هدف از برگزاری این مسابقات را  ترویج و آشنا نمودن مردم با  رشته تیر اندازی ، استعدیابی و قهرمان پروری عنوان کرد.

وی اظهار داشت:در این برنامه حدود یکصد و پنجاه نفر تیرانداز حضور داشتند که حدود دو هزار فشنگ ورزشی به سمت هزار هدف پروازی ( پرنده فرضی) شلیک گردید و نفرات برتر مورد تشویق قرار گرفتند.

خوشرو گفت: با توجه به استقبال عمومی از این برنامه، این برنامه در  آینده نیز ادامه خواهد داشت و  خانواده های علاقمند برای شرکت در این رویداد ، می توانند برای نام نویسی به هیأت تیراندازی استان فارس مراجعه نمایند.

به اشتراک بگذارید :