17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ۱۱:۰۴:۳۶
کد مطلب:  1533473
از سوی دبیرستاد بزرگداشت مقام معلم فارس انجام شد:
تشریح برخی اقدامات آموزش وپرورش فارس درهفته بزرگداشت مقام معلم

دبیرستاد بزرگداشت مقام معلم فارس برخی اقدامات آموزش وپرورش فارس درهفته بزرگداشت مقام معلم را تشریح کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش فارس، مهندس محسن کلاری گفت: امسال هفته بزرگداشت مقام معلم که از روز 12 اردیبهشت ماه 1400 آغاز شده مقارنبا ایام شهادت حضرت علی(ع) نیز است و به همین خاطر مراسم های این هفته با نگاه به سیره زندگی این مولای موحدین جهان برگزارمی شود

معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس یکی از نکات مهم سیره زندگی حضرت علی (ع) را اهمیت دانستن به جایگاه معلم عنوان کرد وگفت: تمام تلاش ما براین است که با توجه به محدودیت های ناشی از کرونا حتما از معلمین یاد شده واز زحمات انها قدرشناسی کنیم.

کلاری گفت:  با همکاری صدا وسیمای مرکز فارس پویشی در فضای مجازی تحت عنوان "معلم مهربان" راه اندازی شده که در آن دانش آموزان استان با پیامهای تصویری از زحمات معلمین خود قدردانی می کنند.

دبیرستاد بزرگداشت مقام معلم فارس همچنین گفت: در یکی از روزهای این هفته معلمان نمونه استان درادارت آموزش وپرورش سراسر استان و درجمع روسای این ادارت حضور خواهد یافت و دربرنامه ای که به صورت مجازی به خاطر شرایط همه گیری ویروس کرونا از استان برگزارخواهد شد توسط مدیرکل آموزش وپرورش استان از 316 تن آنها با اهدای لوح وهدایایی تقدیرمی شود.

معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس بااشاره به اینکه یکی دیگر از برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم حضوردر منازل معلمانی که درایام کرونا جان خود را از دست داده اند عنوان کرد وگفت: که امسال به خاطر موضوع کرونا قرار شد  مدیرکل وشورای معاونین اداره کل به جای این دیدار حضوری با برقراری تماس تلفنی با خانواده معلمان متوفی از آنها دلجویی و ضمن تجلیل از زحمات همکاران فرهنگی، یاد وخاطره آنها را زنده نگه دارند.

کلاری همچنین گفت: تکریم معلمان پیشکسوت از برنامه های اصلی آموزش وپرورش استان است ولی به دلیل بحث کرونا قرار شد دراین هفته همه روسای آموزش وپرورش سراسراستان بابرقراری تماس تلفنی با این پیشکسوتان فرهنگی از زحمات آنها یاد کرده و تقدیر بعمل آورند.

دبیرستاد بزرگداشت مقام معلم فارس همچنین گفت: دراین هفته ریاست جمهور ورییس مجلس و وزیر آموزش وپرورش نیزدردیدارهای جداگانه با معلمان سراسر کشور وهمچنین استان فارس جلساتی را خواهند داشت که این نشان از اهمیت جایگاه مقام معلم است.

کلاری گفت: درجلسه ای نیز که دراستانداری فارس برگزار شد پنج تن از معلمان نمونه استان به نمایندگی از جامعه معلمان استان با استاندار فارس دیدار واز نزدیک مسایل ومشکلات فرهنگیان را با وی درمیان گذاشتند ودرانتها استاندارنیز ازآنها به نمایندگی از بقیه معلمان نمونه تقدیر به عمل آورد.

وی همچنین گفت: ویژه برنامه ای نیز با همکاری صداسیمای مرکز فارس دریکی از شب های هفته بزرگداشت مقام معلم تولید وپخش خواهد شد که درآن تنی چند از پیشکسوتان فرهنگی ومعلیم نمونه در ان حضور خواهند یافت وبا مردم گفتگو خواهند کرد.

دبیرستاد بزرگداشت مقام معلم فارس همچنین با اشاره به اینکه هم اکنون دراستان فارس بیش از 60 هزار معلم در بیش از 8 هزار آموزشگاه فعالیت میکنندگفت: دراین ایام مدیران مدارس استان به نمایندگی از مدیرکل نیز از زحمات همه همکاران فرهنگی مدارس تقدیر خواهند کرد.

کلاری همچنین گفت: براساس گزارش هایی که به دست مارسیده بسیاری از انجمن های اولیا ومربیان مدارس نیز به صورت خودجوش از زحمات معلمان فرزندانشان تقدیر کرده اند

معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس درپایان از زحمات همه همه معلمان استان که دردوران همه گیری کرونا چراغ تعلیم وتربیت راروشن نگه داشتند تقدیر و ابراز امیدواری کرد تا با غلبه بر ویروس کرونا بتوانیم جلسات حضوری با همه معلمان استان برگزارکرده و به نحو شایسته ای از آنها تقدیر به عمل آید.

به اشتراک بگذارید :