18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ ۱۱:۱۲:۱۴
کد مطلب:  1529165
رییس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس خبر داد:
برگزاری پویش هرخانه یک مراسم احیا در استان فارس

رییس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس از برگزاری پویش مراسم احیای لیالی قدرتحت عنوان هرخانه یک مراسم احیا خبر داد و گفت: علی رغم تعطیلی مدارس و تداوم شیوع کروناویروس فعالیت های کاربردی وگسترده ای در ماه مبارک در راستای توسعه وتعمیق سه منشور نورانی قرآن، عترت و نماز در بستر فضای مجازی طراحی و اجرا گردیده و تداوم دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، صدراله زین العبادی گفت: در راستای ارج نهادن به عظمت و برکات شب های قدر پویش مراسم احیای لیالی قدر تحت عنوان هرخانه یک مراسم احیا به صورت مجازی توسط اداره قرآن،عترت و نماز استان فارس برگزار می شود.

رییس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس افزود: در این پویش دانش آموزان عزیز در کنار خانواده مراسم شب زنده داری و مناجات در منزل را بر پا نموده و یک فیلم کوتاه از این مراسم را با مدت زمان حداکثر سه دقیقه و حجم فایل ده مگابایت به آی دی51  goftemandini_@ در شبکه شاد ارسال می نمایند که در پایان ماه مبارک برترین آثار مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

زین العبادی در تشریح دیگر  فعالیت های در نظر گرفته شده در ماه مبارک رمضان گفت: اجرای طرح معرفی خانواده های موفق قرآنی مراکز دارلقران درسطح استان که باهمکاری دبیرخانه کشوری پایگاه مجازی مراکزدارالقران کشوری برگزارگردیده و درکانال های مختلف کشوری و استانی درشاد پخش می گردد و از ابتدای ماه مبارک تا کنون دو برنامه اختصاص به استان فارس داشته است.

وی ادامه داد: پویش مجازی برگی از نور که در هر روز ماه مبارک یک صفحه ازآیات نورانی قرآن کریم به همراه معنی ،تفسیر و تلاوت قاریان برجسته ویژه دانش آموزان و همکاران درکانال قرآن عترت و نمارفارس درشاد بارگذاری می گردد و در پایان هر هفته به کسانی که زیباترین برداشت از ایات و تفاسیر را  ارسال نمایند جوایزی  اهدا می گردد.

رییس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس افزود: اجرای برنامه ضیافت قرآنی درشب های آسمانی ماه مبارک رمضان در فضای مجازی به صورت محافل ترتیل خوانی قرآن با تلاوت دانش آموزان برجسته استان به صورت زنده در بستر اسکای روم از دیگر برنامه های تدوین شده است.

زین العبادی درخصوص بخشی از فعالیت های دبیرخانه پایگاه مجازی گفتمان دینی کشوری که با مسوولیت استان فارس فعالیت دارد افزود: برنامه های متنوعی نظیر بارگذاری نکات تربیتی و اخلاقی جزء های قرآن کریم از اول ماه مبارک هر روز یک جزء،،اجرای برنامه یک سوال و یک پاسخ به صورت روزانه در باب پاسخگویی به شبهات دینی دانش آموزان و همکاران و... درکانال گفتمان دینی با استفاده از بیانات حضرت حجه الاسلام شیخ علیرضا حدایق و اجرای برنامه زنده و آموزشی گفتمان دینی در نظر گرفته شده است.

وی در تشریح دیگر برنامه ها افزود: برنامه های دیگر برگزاری مسابقه جلوه ای ازهدایت ویژه دانش آموزان دختر با همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی بصورت هفتگی درراستایی آشنایی وشناسایی حسنات وسیئات و ارسال آیه مربوطه قرآنی که درکانال قرآن ،عترت و نمازفارس درشاد درج می گردد و در نهایت از  برگزیدگان تقدیر بعمل خواهد آمد.

رییس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس گفت: با هدایت و پشتیبانی اداره کل قرآن،عترت و نماز وزارت متبوع ۱۲  کانال اختصاصی به فعالیت های قرآن عترت و نماز در شبکه دانش آموزی شاد با حضور پر شوردانش آموزان و همکاران فرهنگی  وحتی اولیا دانش آموزان فعالیت گسترده واثرگذاری را باتشکیل  ۱۲دبیرخانه پایگاه مجازی در۱۲ استان تدوین نموده اند.

زین العبادی افزود:  باحمایت بی دریغ مدیرکل  و معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش فارس دبیرخانه پایگاه مجازی گفتمان دینی کشوری در این اداره کل استقراریافته وآماده دریافت تجارب ارزنده،طرح های ابتکاری وآثار و محتواهای فاخر در راستای پاسخگویی به شبهات دینی دانش آموزان و مباحث کاربردی گفتمان دینی می باشیم.

به اشتراک بگذارید :