28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ ۱۰:۰۷:۵۷
کد مطلب:  1527725
فراخوان «دهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد» منتشر شد

تولید و تأمین محتوای الکترونیکی چندرسانه‌ای و رمزینه پاسخ سریع (QR Code) متناسب با نیاز دانش‌آموزان و معلمان، یکی از اهداف مهم برگزاری دهمین جشنواره تولیدات الکترونیکی رشد است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش،  دهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد با هدف حمایت از تولیدات الکترونیک معلمان و مؤسسات و شرکت‌‌های علمی آموزشی، توسعه و تعمیق فرهنگ تولید محتوای الکترونیکی درسی و استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در فرآیندهای یاددهی و یادگیری؛ ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی، ترغیب، پرورش و حمایت مالی و معنوی از توانمندی‌‌های معلمان، دانش آموزان، دانشجو معلمان و مدرسان در تولید مواد و رسانه‌های یادگیری الکترونیکی؛ تولید و تأمین محتوای الکترونیکی چندرسانه‌ای و رمزینه پاسخ سریع (QR Code) متناسب با نیاز دانش‌آموزان و معلمان و بارگذاری آثار واجد شرایط و استاندارد در شبکه ملی مدارس ایران (رشد)؛ توانمندسازی مدرسه برای ایفای نقش اصلی و محوری در نیل به وضع مطلوب در تولید و بهره‌‌برداری از مواد و رسانه‌های یادگیری الکترونیکی برگزار خواهد شد.

تولید محتوای الکترونیکی برای تمام دروس کتاب‌های درسی پایه ها و دوره‌های تحصیلی (ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم: شاخه نظری، فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش) شامل رشته‌های: فیلم، انیمیشن، موشن، اینفوگرافی، بازی‌های تعاملی، تصویر سه‌بعدی، پادکست، صوت و گرافیک؛ از محورهای برگزاری فراخوان «دهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد» است.

در این جشنواره صرفاً محتواهای چندرسانه‌ای قابل‌پذیرش و دانش‌آموزان، معلمان، کارشناسان و کارکنان آموزشی، تمامی شرکت‌‌ها و مؤسسات آموزشی، می‌توانند در آن شرکت کنند.

شایان ذکر است «فیلم‌های تدریس معلمان»، مورد قبول نخواهد بود.

ثبت نام و ارسال آثار در دهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد از 25 اردیبهشت تا 15 مرداد ماه، ادامه دارد. علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی  https://www.roshd.ir/ ، مراجعه کنند.

علاقه مندان با مراجعه به بخش ثبت نام در جشنواره تولید محتوای الکترونیکی در شبکه ملی مدارس ایران «رشد» ضمن مطالعه دقیق راهنما و تکمیل فرم شرکت در جشنواره، پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری؛ نسبت به بارگذاری محتوای خود اقدام نمایند.

در برگزاری «دهمین دوره جشنواره «تولید محتوای الکترونیکی رشد»؛ معاونت آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه و مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش با سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی، همکاری می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :